Чи зараховується до стажу перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві

Чи зараховується до стажу перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві. виробництво, нещасний випадок, пенсія, стаж, інвалідність

Чи зараховується до стажу перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві. виробництво, нещасний випадок, пенсія, стаж, інвалідністьЯкий порядок зарахування до стажу роботи періодів перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням?

Про це пише «Пенсійний кур’єр» на сторінці Facebook.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058), у редакції, що була чинна до 01.10.2017, час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховувався до страхового стажу для призначення пенсії за віком і до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі — Закон 2148) із 01.10.2017 внесено зміни в абзац четвертий частини першої статті 24 Закону 1058, відповідно до якого час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах.

Отже, під час звернення за призначенням пенсії за віком/переведення з інвалідності на вік відповідно до Закону 1058 починаючи з 01.10.2017 до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах, зараховується час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням.

Також варто пам’ятати, що обчислення страхового стажу за період до 01.01.2004 здійснюється згідно з раніше чинним законодавством, тобто відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» (далі — Закон 1788).

Статтею 56 Закону 1788 передбачено, що час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах.

Отже, період перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням по 31.12.2003 зараховується відповідно до статті 56 Закону 1788 як до страхового, так і до пільгового стажу під час призначення пенсії за віком.

«Пенсійний кур’єр» № 25 (891)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*