Гарантії трудових прав осіб з інвалідністю: захист і соціальна підтримка

Гарантії трудових прав осіб з інвалідністю: захист і соціальна підтримка. компенсація, працівник, роботодавець, робоче місце, інвалідність

Гарантії трудових прав осіб з інвалідністю: захист і соціальна підтримка. компенсація, працівник, роботодавець, робоче місце, інвалідність

Трудові права осіб з інвалідністю:

  1. При прийомі на роботу працівника з інвалідністю не встановлюється випробовувальний термін.
  2. Інвалідність є поважною причиною для розірвання трудового договору, укладеного на визначений строк.
  3. Відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою власника або уповноваженого ним органу, переведення працівника з інвалідністю на іншу роботу без його згоди з мотивів інвалідності не допускається, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан працівника з інвалідністю перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує здоров’ю і безпеці праці інших осіб або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенням здоров’я осіб з інвалідністю.
  4. При скороченні чисельності або штату, переважне право залишатися на роботі при рівних умовах продуктивності праці та кваліфікації надається інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю до 106 тисяч грн. Заявку можна подати онлайн!

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*