Громадські омбудсмени ОПОРИ у прямому ефірі говоритимуть про доступність виборів у Чернівцях

Громадські омбудсмени ОПОРИ у прямому ефірі говоритимуть про доступність виборів у Чернівцях. чернівецька область, вибори, виборча дільниця, доступність, інвалідність

Громадські омбудсмени ОПОРИ у прямому ефірі говоритимуть про доступність виборів у Чернівцях. чернівецька область, вибори, виборча дільниця, доступність, інвалідність

У четвер, 9 квітня, о 18:30 на сторінці ОПОРИ у соціальній мережі Facebook відбудеться другий випуск програми “Доступ до виборів” про загальну ситуацію з доступністю виборчих дільниць у Чернівецькій області.

Спікери:

  • Антоніна Бабюк, секретар виконавчого комітету Чернівецької міської ради;
  • Василь Купіна, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав ОПОРИ в Чернівецькій області.

Учасники ефіру поділяться планами роботи по забезпеченню інклюзивності виборчого процесу у Чернівецькій області та порядок взаємодії між громадськістю та органами влади, діяльності міської ради щодо доступності виборчих дільниць та перспективи їхнього перенесення на 1 поверх, а також наведуть позитивні приклади щодо вирішення проблем доступності під час карантину.

Нагадаємо, перший випуск програми “Доступ до виборів” відбувся 1 квітня.

У перехідних положеннях Виборчого кодексу передбачено дедлайн, коли усі дільниці мають бути облаштовані для безперешкодного доступу людей з інвалідністю та інших маломобільних груп громадян – 1 січня 2025 року. Проте виборці стикаються із потребою захисту своїх виборчих прав кожні вибори. Тож, період карантину – не привід відкласти обговорення ефективного та швидкого досягнення вимог нового виборчого законодавства, а можливість спільно шукати комплексні рішення. Тому закликаємо органи місцевого самоврядування активно долучитися до обговорення та ставати учасниками в подальших онлайн-трансляціях на сторінці ОПОРИ.

Громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА готові активно долучитися до консультаційного формату в підготовці планів та локальних нормативних актів, максимально сприяти організації процесу з вирішення проблеми забезпечення доступності виборчих дільниць, а в подальшому також надавати допомогу в проведенні комплексного моніторингу доступності виборчих дільниць у кожній області.

Нагадаємо, мережа з 25 громадських омбудсменів із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА почала діяти з початку 2019 року у всіх областях. Експерти мають юридичну спеціалізацію, пройшли спецкурс щодо захисту виборчих прав і працюють не лише під час виборчого процесу, а саме у міжвиборчий період, щоб змінювати виборчу практику. Так, під час президентських та парламентських виборів виборчі омбудсмени моніторили процес голосування на спеціальних дільницях у тюрмах, геріатричних закладах, шпиталях тощо; консультували виборців щодо питань потрапити до списку виборців у судовому порядку; моніторили та аналізуватимуть діяльність поліції, прокуратури, судів щодо розслідування виборчих злочинів; розробляли рекомендації з удосконалення виборчого законодавства; оцінювали доступність виборчих дільниць для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Активність мережі омбудсменів із захисту виборчих прав ОПОРИ підтримано ЄС ombudsman.oporaua.org/about_project.

Громадянська мережа ОПОРА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*