Інсуліновий голод у Кропивницькому: хворим на цукровий діабет не видають безкоштовні ліки (ВІДЕО)

Інсуліновий голод у Кропивницькому: хворим на цукровий діабет не видають безкоштовні ліки (ВІДЕО). кропивницький, ліки, хворий, цукровий діабет, інсулін

Інсуліновий голод у Кропивницькому: хворим на цукровий діабет не видають безкоштовні ліки. кропивницький, ліки, хворий, цукровий діабет, інсулін

У Кропивницькому виникли перебої з безкоштовним інсуліном. Його не можна отримати в аптеці за рецептом лікаря. Про це Суспільному розповіла завідувачка аптеки Ольга Касьянова. За гроші купити інсулін можна.

У Кропивницькому майже дві тисячі людей мають отримувати інсулін. Це гормон, який використовується в лікуванні хворих при цукровому діабеті.

Кропивничанин Руслан Смірнов – інвалід 3-ї групи. До аптеки, що на провулку Студентський, прийшов за інсуліном. Це одна з двох аптек Кропивницького, де відпускають інсулін за державною програмою. Спілкується з аптекаркою:

– Ось рецепт за лютий, я не отримав інсулін, я інвалід 3-ої групи.

– Зараз ми тимчасово інсулін не відпускаємо, немає коштів. Тільки можемо записати на чергу.

– А що означає тимчасово?

– Не відпускаємо, бо немає фінансування.

– А коли буде?

– Десь в кінці квітня обіцяють.

Інсуліновий голод у Кропивницькому: хворим на цукровий діабет не видають безкоштовні ліки. кропивницький, ліки, хворий, цукровий діабет, інсулінІнсуліновий голод у Кропивницькому: хворим на цукровий діабет не видають безкоштовні ліки

Завідувачка аптеки Ольга Касьянова говорить: у березні ліміт грошей на видачі інсуліну закінчився. ‘‘Ми записуємо людей у чергу, тільки-но кошти надійдуть – повідомимо всіх, хто до нас звернувся. В наявності інсулін є, бажаючі можуть по можливості придбати його за власні гроші. Для забезпечення людей препаратами інсуліну до кінця року потрібні приблизно 2 мільйони гривень’’.

Три флакона коштують близько 600 гривень – таку кількість інсуліну має отримати за місяць Руслан Смірнов.

Де братимуть гроші на інсулін? Ситуацію коментує начальниця міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук.

‘‘Було ухвалено рішення на рівні Кабінету міністрів про виділення медичної субвенції. З 1 квітня має йти відшкодування вартості інсуліну. Ці гроші з міського бюджету, які у нас виділялися у 1 кварталі, вже використані. Ця постанова не оприлюднена. Там була перша сума 19 мільйонів гривень. Я думаю, що найближчим часом ці кошти мають надійти’’.

Кропивничанин Руслан Смірнов каже, поки знову не запрацює державна програма, купуватиме інсулінові препарати за власні гроші.

Ірина Дєдушева

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*