Громадськість провела діалог із Дніпропетровськими судами про покращення доступу до правосуддя людей з інвалідністю

Громадськість провела діалог із Дніпропетровськими судами про покращення доступу до правосуддя людей з інвалідністю. дніпро, доступ, круглий стіл, суд, інвалідність, person, clothing, indoor, sitting, human face, woman, group, man, people, table. A group of people sitting in a room

Громадськість провела діалог із Дніпропетровськими судами про покращення доступу до правосуддя людей з інвалідністю. дніпро, доступ, круглий стіл, суд, інвалідність

08 лютого 2019 року Громадською організацією «Дніпропетровський регіональний центр прав людини» в рамках проекту «Громадянська кампанія з підвищення громадської активності та захисту прав людей з інвалідністю в Дніпропетровській області» в приміщенні Апеляційного Дніпровського суду було проведено круглий стіл “Спільні кроки для покращення доступного середовища в твоєму місті”, учасниками якого стали співробітники суду, представники НУО та громадськості.

Під час заходу були обговорені питання комунікативно-психологічних особливостей взаємодії із людьми з інвалідністю та фізична доступність будівель і приміщень суду для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Експерт проекту Наталія Богомолова, голова Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції Запорізької області, методист Регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» ЗОІППО розповіла про можливості впровадження навчальної програми з підвищення навичок комунікації працівників суду у роботі з людьми з інвалідністю.

Також були презентовані результати дослідження «Правові та соціальні проблеми людей з інвалідністю в містах Дніпропетровської області», за яким громадськістю розроблено рекомендації для державних та місцевих органів влади.

Актуальними серед яких є: внесення змін до нормативно-правових актів, забезпечивши відповідність національного законодавства нормам Конвенції про права осіб з інвалідністю стосовно включення питання інвалідності ветеранів АТО до регіональних програм соціально-економічного розвитку в Дніпропетровській області, налагодження збору даних для вивчення потреб людей з інвалідністю і застосування «ведення випадку» для забезпечення індивідуального підходу при вирішенні їх проблем, удосконалення порядку доступу до кваліфікованої безоплатної психологічної та юридичної допомоги, розроблення заходів із заохочення роботодавців державного та приватного секторів, відкритого ринку праці для зайнятості людей з інвалідністю, здійснення професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації людей з інвалідністю із урахуванням потреб місцевого ринку праці, приведення програми соціального захисту та реабілітації у відповідність із положеннями та практикою Конвенції про права осіб з інвалідністю, сприяння організації заходів, які мають на меті навчання толерантності, навичкам конфліктології, адаптації, підвищення міжкультурної компетенції особистості, зниження агресивності, навичкам подолання стереотипів та налагодження діалогу.

Громадськість провела діалог із Дніпропетровськими судами про покращення доступу до правосуддя людей з інвалідністю. дніпро, доступ, круглий стіл, суд, інвалідність

Представники Дніпровського апеляційного суду поділилися своїм досвідом роботи та впровадженими змінами для покращення фізичного та психологічного доступу людей з інвалідністю. Наприклад, будівля суду наразі переобладнана, встановлено пандуси для зручного переміщення людей в інвалідних візках та маломобільних груп населення, таблички на кабінетах доповнені написами шрифтом Брайля для людей з вадами зору.

«Можна багато говорити про те, що немає коштів у бюджеті на впровадження змін та переобладнання, немає можливостей виділити людей для такої роботи, але ж головне бажання кожної конкретної людини змінювати простір навколо себе, будь то робоче місце, навички спілкування, толерантність у відношенні, тощо. Саме бажання щось змінити є тією рушійною силою з якої починаються пошуки можливостей, спрямовані рішення та дієві справи. І може не все вийде одразу, але ж поступово все зміниться на краще», – поділилась своїми роздумами Наталія Богомолова.

Проект «Громадянська кампанія з підвищення громадської активності та захисту прав людей з інвалідністю в Дніпропетровській області» здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Портал “Громадський Простір”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*