Група інвалідності на ступінь вище: за яких умов її можуть встановити безстроково

Група інвалідності на ступінь вище: за яких умов її можуть встановити безстроково. мсек, безстроково, здоров'я, переогляд, інвалідність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, vehicle. A man riding on the back of a bicycle

Це стосується певних категорій осіб, інформує «ZN.UA».

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні зростає число людей, які мають інвалідність. Для отримання групи інвалідності особа має пройти медико-соціальну експертну комісію (МСЕК).

Експерти «Юридичної сотні» пояснили, у яких випадках МСЕК може встановлювати групу інвалідності на ступінь вище, але не вище I групи без зазначення строку повторного огляду (безстроково).

Дана норма передбачена частиною 13 статті 7 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні».

Такий випадок має місце за наявності наступних умов:

  • отримання поранення, контузії, каліцтва або захворювання під час безпосередньої участі в АТО/ООС, заходах з оборони України під час повномасштабного вторгнення РФ, перебуваючи безпосередньо в районах їх проведення;
  • одержані ушкодження призвели до інвалідності, а саме (в разі хоча б одного з перелічених випадків): необоротної втрати (у тому числі ампутації) верхніх та/або нижніх кінцівок (їх частин); необоротної втрати іншого органу; повної стійкої втрати органом його функцій, що призвело до інвалідності.

Переогляд проводиться у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності особи з інвалідністю або за рішенням суду. Для проведення переогляду з метою підвищення групи інвалідності особі з інвалідністю або її законному представнику слід подати особисту заяву.

Також безстроково групу інвалідності МСЕК встановлює тим особам, у яких строк переогляду настає після досягнення ними пенсійного віку.

Порядок проведення переогляду з метою підвищення групи інвалідності і вичерпний перелік анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду, затверджується Урядом.

Аліса Ігітян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*