Кількість відкритих Уповноваженим проваджень свідчить про масштабність проблеми недоступності середовища для осіб з інвалідністю

Кількість відкритих Уповноваженим проваджень свідчить про масштабність проблеми недоступності середовища для осіб з інвалідністю. львівщина, уповноважений, доступність, конференція, інвалідність, floor, indoor, person, table, sitting, furniture, clothing, desk, people, group. A group of people sitting at a table

Кількість відкритих Уповноваженим проваджень свідчить про масштабність проблеми недоступності середовища для осіб з інвалідністю. львівщина, уповноважений, доступність, конференція, інвалідність

На цьому наголосила представник Уповноваженого в західних областях України Світлана Семчишин, виступаючи на всеукраїнській конференції «Забезпечення захисту прав та правового захисту осіб з інвалідністю – запорука їх ефективної інтеграції в суспільство», що проходила на Львівщині.

Представник Уповноваженого зазначила, зокрема, що для України проблема соціального захисту осіб з інвалідністю є особливо значущою у зв’язку зі стійкою тенденцією до зростання частки цієї категорії у загальній структурі населення, що обумовлюється, насамперед, військовими діями на Сході України. Так, з січня по липень 2018 року до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло 26 звернень щодо дискримінації за ознакою інвалідності.

Світлана Семчишин повідомила, що на постійному контролі Уповноваженого перебувають питання доступності освітніх послуг для людей з інвалідністю, а також питання доступу до об’єктів транспорту та інфраструктури, до товарів та послуг.

Працівниками Секретаріату Уповноваженого на постійній основі здійснюються численні перевірки доступності для маломобільних груп населення закладів культури та об’єктів транспортної інфраструктури.

«Уповноважений з прав людини глибоко стурбована незадовільним станом дотримання прав інвалідів і вважає, що органи державної влади і місцевого самоврядування, об’єднання громадян мають докласти усіх зусиль для належного забезпечення та відновлення порушених прав осіб з інвалідністю, створити умови для зміни негативних стереотипів і ставлення до таких людей в українському суспільстві на основі досягнення соціальної солідарності і соціальної справедливості», – зауважила Світлана Семчишина.

Учасники конференції розглянули питання забезпечення правового захисту осіб з інвалідністю, результати парламентського контролю у сфері дотримання законодавства України про права і свободи людини і громадянина стосовно людей з інвалідністю, дотримання в Україні прав і законних інтересів людей з інвалідністю. Було обговорено проблеми дотримання в Україні міжнародних норм і стандартів щодо правового захисту осіб з інвалідністю.

Організували проведення конференції ГО «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України» та ГО «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ» за сприяння Міністерства соціальної політики України.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*