Кияни з інвалідністю відстоюють свої місця для паркування

Кияни з інвалідністю відстоюють свої місця для паркування. київ, авто, водій, паркування, інвалідність

Кияни з інвалідністю відстоюють свої місця для паркування. київ, авто, водій, паркування, інвалідністьВодії не завжди зважають на цей знак. Фото ілюстративне з відкритих джерел

Для того, аби сторонні водії не займали паркувальні місця для осіб із інвалідністю пропонують низку заходів, пише «Вечірній Київ».

Кияни з інвалідністю скаржаться, що їхні місця для паркування займають водії на авто без відповідних розпізнавальних знаків. Так, громадська спілка «Координаційна рада організацій осіб з інвалідністю міста Києва» звернулася до міської влади з проханням розв’язати цю проблему.

«Найбільше дошкуляє, що надзвичайно рідко бувають вільними місця, зарезервовані для водіїв з інвалідністю, у першій зоні паркування. У 90-95 відсотках авто, що там стоять, не мають знаку „Водій з інвалідністю“. Біля ринків, деяких судів, працівники цих установ, схоже, вважають, що ці місця „зарезервовані“ для них», — зазначив голова Координаційної ради організацій Василь Назаренко.

Він повідомив, що у березні у Департаменті транспортної інфраструктури за участі Уповноваженої Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю, представників Національної поліції, громадських організацій осіб з інвалідність провели нараду, щоб розв’язати питання із місцями паркування для людей з інвалідністю. У Департаменті повідомили, що готові переглянути схеми розміщення таких місць для паркування, що закріплені за КП «Київтранспарксервіс». Зробити все для того, аби було зручно тим водіям, яким це потрібно і які мають на це право.

Водночас згідно із законом, що міські інспектори з паркування не можуть штрафувати порушників паркування, чи евакуювати авто без знака з інвалідністю на місці, що промарковане для таких водіїв.

Тож у громадському об’єднані пропонують організувати спільні рейди працівників поліції та управління (інспекції) з паркування, щоб виявити порушників. Якщо такі рейди будуть регулярними та медійними, то, на думку організацій інвалідів, вони змусять багатьох водіїв добре подумати, ніж заїжджати під такий знак.

Також ініціатори звернення пропонують Департаменту транспортної інфраструктури внести у посадові інструкції інспекторів з паркування пункт про те, що вони зобов’язані викликати поліцію, якщо на зарезервованих для водіїв з інвалідністю місцях припарковані не позначені відповідними транспортними знаками авто та які не перевозять осіб з інвалідністю.

«Дана проблема давня, але в останній час вона особливо загострилася. У зв’язку з наслідками війни, щоденно збільшується кількість осіб з інвалідністю, що користуються автомобілями з ручним управлінням та мають гостру потребу у паркуванні таких авто. Тому це питання треба вирішити», — підтримав звернення Голова Всеукраїнської Асоціації ветеранів Афганістану та антитерористичної операції Сергій Куніцин.

Наталка Марків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*