Комітет забезпечення доступності при Мінрегіоні продовжить свою роботу

Комітет забезпечення доступності при Мінрегіоні продовжить свою роботу. дбн, минрегион, зустріч, комітет забезпечення доступності, інвалідність

Комітет забезпечення доступності при Мінрегіоні продовжить свою роботу. дбн, минрегион, зустріч, комітет забезпечення доступності, інвалідність

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зустрівся з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем щодо подальшої роботи Комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Мінрегіоні.

На зустрічі також були присутні Урядовий уповноважений з прав людей з інвалідністю Тетяна Баранцова, представники Мінрегіону та відділу Уповноваженого в Офісі Президента.

Міністр запевнив, що роботу Комітету не планується припиняти, а навпаки «пришвидшуємо, оновлюємо і приводимо у відповідність до чинного законодавства. Комітет діє з 2006 року і за цей час відбулись певні зміни в законодавстві. Отже зараз маємо всі документи щодо діяльності Комітету привести у відповідність до чинного законодавства».

Він запропонував долучити до роботи груп з моніторингу реалізації проєктів «Великого будівництва» представників громадськості, які зможуть фахово оцінити дотримання вимог доступності. «В Україні будівельні норми щодо доступності ніхто не скасовував. Усі будівлі та необхідна інфраструктура повинні мати елементи доступності. Особлива увага має бути приділена будівництву медичних та освітніх закладів», – наголосив Олексій Чернишов.

Як зазначив Перший заступник Міністра Василь Лозинський, з метою продовження належного діалогу органів виконавчої влади з представниками громадянського суспільства з питань розроблення законодавчих, організаційних та політичних рішень, спрямованих на виконання зобов’язань, взятих Україною за Конвенцією ООН про права інвалідів в частині забезпечення доступного, комфортного та безпечного оточуючого середовища, пристосованого для нормальної життєдіяльності осіб з інвалідністю, Мінрегіон планує найближчим часом відновити та активізувати роботу Комітету доступності.

«Наразі опрацьовуємо проєкт положення про Комітет з представниками громадськості, що опікується проблемами осіб з інвалідністю. Після цього плануємо продовжити роботу над ДБН щодо інклюзивності, залучивши до роботи громадськість», – повідомив Василь Лозинський.

Довідково

Реалізація статті 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю щодо забезпечення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю відноситься до одного з напрямків діяльності Мінрегіону.

Впровадження статті 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю полягає у забезпеченні особам з інвалідністю можливості безбар’єрного пересування та вільного доступу на рівні з іншими до об’єктів фізичного оточення: житлових будинків, закладів охорони здоров’я, освіти, культури, споруд транспорту, а також до інших об’єктів необхідних для населення.

Міністерство розвитку громад та територій України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*