Компенсацію за виготовлення протезів та ортезів для військових збільшили до понад двох мільйонів гривень

Компенсацію за виготовлення протезів та ортезів для військових збільшили до понад двох мільйонів гривень. виготовлення, військовий, компенсація, ортез, протез

Компенсацію за виготовлення протезів та ортезів для військових збільшили до понад двох мільйонів гривень. виготовлення, військовий, компенсація, ортез, протезІлюстраційне зображення. Фото: Радіо Свобода

У рамках державної програми забезпечення військовослужбовців і військовослужбовиць протезами та ортезами, спеціальними виробами для занять спортом сума відшкодування за виготовлення цих виробів сягнула 2,4 мільйона гривень.

Про це розповіла заступниця міністерки соціальної політики України Уляна Токарєва.

Відповідна програма діє ще з 2014 року, однак раніше держава відшкодовувала за виготовлення протезів та ортезів 800 тисяч гривень.

“Ми розуміємо, що протезування – це дуже важлива частина того, щоб людина була мобільною, щоб могла активно рухатись по життю, працевлаштовуватись, створювати родину”, – каже Токарєва.

З 2017 року, судячи з інформації на сайті Мінсоцполітики, учасники бойових дій отримують фахову допомогу з протезування/ортезування виключно в Україні, а за кордон відправляють лише тих, хто має складні випадки.

Перелік усіх українських підприємств, що виробляють допоміжні (технічні) засоби реабілітації, ведуть в уряді.

Нагадаємо, що до реабілітаційних команд в лікарнях зобов’язали залучати протезистів. На практиці, як пояснювали в уряді, це означатиме, що не потрібно буде звертатися до різних медиків, а процес протезування та подальшої реабілітації стане максимально простим.

Інноваційні технології протезування впроваджуватимуть в реабілітаційних центрах у Києві та Львові.

«Центр прав людини ZMINA»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*