“Ліга Сильних”: процедура МСЕК має містити чіткі та зрозумілі правила з отримання статусу інвалідності

“Ліга Сильних”: процедура МСЕК має містити чіткі та зрозумілі правила з отримання статусу інвалідності. гс ліга сильних, дар’я сидоренко, мсек, реформування, інвалідність

“Ліга Сильних”: процедура МСЕК має містити чіткі та зрозумілі правила з отримання статусу інвалідності. гс ліга сильних, дар’я сидоренко, мсек, реформування, інвалідність

Бюрократія, черги, відсутність чітких вимог. З цим стикаються люди, що отримали інвалідність унаслідок бойових дій. Про роботу МСЕК та шлях її реформування розповіла виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко у сюжеті 5 каналу.

“Багато людей отримують інвалідність унаслідок бойових дій або внаслідок захворювань, які не пов’язані з бойовими діями. І процедура реформування потребує змін, оскільки питання черг, питання ставлення, питання взагалі розуміння підстав інвалідності, отримання статусу інвалідності – воно було доволі актуальним”, – сказала виконавча директорка громадської спілки “Ліга Сильних” Дар’я Сидоренко.

За вдосконалення таких медичних установ та спрощення процедури роботи комісії взялися у Міністерстві охорони здоров’я.

“Іде процес цифровізації, скасовано довідку №5, проведено 30 навчань для МСЕК. Іде процес змін. Я був у 30 МСЕК. Міністерство говорить про створення умов для ефективної роботи”, – заявив радник премʼєр-міністра України Дмитро Луфер.

Свій вклад в ефективність роботи МСЕК внесла й громадськість. “Ліга Сильних” разом із партнерами “Принцип”, Українською Гельсінською спілкою з прав людини та “Разом проти корупції” напрацювали свої 10 пропозицій до урядової постанови “Питання медико-соціальної експертизи” №1317. Частину з них урядовці вже врахували. А саме:

  • цифровізація МСЕК;
  • встановлення термінів огляду пацієнта;
  • огляд пацієнта винятково профільним до захворювання лікарем;
  • затверджений єдиний перелік документів.

“Законопроект має врегулювати це питання щодо єдиного пакета документів, який тільки вимагається, і нічого інакше. Тому що з практики моніторингових візитів, військовий готував один пакет документів, який рекомендував ЛКК, на МСЕК виявили – донеси ще той і той. Насправді цього не має бути. Треба справді більше проводити донавчання саме по взаємодії з військовим, у якого є посттравматичний синдром, і пояснювати, чому на базі МСЕК ставлять саме такі запитання”, – сказав старший аналітик громадської організації “Правозахисна платформа для військовослужбовців “Принцип” Євген Лисенко.

Довідки МСЕК про статус інвалідності передусім впливають на єдину грошову допомогу військовому, його подальшу можливість працевлаштування, реабілітацію та пенсію. Що швидше запрацюють зміни – то якіснішим стане обслуговування і подяка тим, хто захищає нас і нашу країну.

Сюжет створено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Зміст сюжету представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Бойко Марина

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*