«Ліга Сильних» шукає 30 громад, які готові до інклюзивної відбудови

«Ліга Сильних» шукає 30 громад, які готові до інклюзивної відбудови. ліга сильних, громада, допомога, доступність, інвалідність

«Ліга Сильних» шукає 30 громад, які готові до інклюзивної відбудови. ліга сильних, громада, допомога, доступність, інвалідність

30 українських громад можуть отримати допомогу та експертні консультації в процесі інклюзивної відбудови в рамках реалізації проєкту Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю. Про це повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

«Ми шукаємо 30 громад, які готові впровадити стандарти доступності та інклюзивності в процесі відбудови. Проєкт передбачає участь громад із регіонів, які найбільше постраждали від знищення критичної та соціальної інфраструктури та наслідків прямої окупації. Заповнити заявку на участь в проєкті можна до 15 вересня», – розповіла виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

Кожна громада отримає допомогу та експертні консультації за наступними напрямками:

– проведення аналізу інклюзивності та доступності в громаді (наявність нормативно-правових актів, та рівень доступності в громаді), процедура раннього залучення людей з інвалідністю до формування стратегічних напрямків (консультації);

– надання рекомендацій до Стратегій та Програм відновлення;

– аналіз проєктної документації на відбудову;

– навчальні тренінги щодо інклюзивної відбудови.

Щоб подати заявку на участь в проєкті, потрібно заповнити анкету за посиланням https://forms.gle/d738uUFG4NdhESpp6. Пріоритет надається територіальним громадам 9 областей: Херсонська, Чернігівська, Київська, Сумська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська та Миколаївська. Дедлайн подання заявки – 15 вересня 2023 року.

Як раніше повідомлялося, в липні в Києві розпочав роботу Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю. Діяльність Центру спрямована на включеність інтересів людей з інвалідністю в програмах відновлення України. Послуги Центру включають експертні консультації для стейкхолдерів процесів відновлення, адвокацію питань включення стандартів Конвенції прав осіб з інвалідністю до Плану відновлення України. В серпні експерти центру розпочали співпрацю з Київською обласною військовою адміністрацією та надали рекомендації щодо підвищення рівня відповідності об’єктів благоустрою нормам доступності та інклюзивності.

Проєкт «Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю» створено «Лігою Сильних» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine. Зміст прес-релізу не обов’язково відображає погляди Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.

Всю інформацію про критерії, допустимі витрати та вимоги до заявників можна знайти на https://www.facebook.com/UASupportCSO.

marichka

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*