Марина Лазебна: «Реабілітація дітей з інвалідністю потребує інноваційних підходів»

Марина Лазебна: «Реабілітація дітей з інвалідністю потребує інноваційних підходів». володимир козявкін, дцп, марина лазебна, зустріч, інвалідність

Марина Лазебна: «Реабілітація дітей з інвалідністю потребує інноваційних підходів». володимир козявкін, дцп, марина лазебна, зустріч, інвалідність

29 квітня Міністр соціальної політики Марина Лазебна зустрілася з генеральним директором ТОВ „Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна”, доктором медичних наук, професором, Героєм України Володимиром Козявкіним для обговорення питань забезпечення реабілітаційними заходами дітей з інвалідністю та шляхів взаємодії у цьому напрямку.

„Наше завдання – зробити реабілітаційні заходи максимально доступними для дітей з інвалідністю. Ми будемо боротись за кожну людську долю та використовувати інноваційні методи надання реабілітаційних заходів задля покращення якості життя дітей з інвалідністю”, – зазначила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

На сьогодні в Україні понад 12 тисяч дітей з дитячим церебральним паралічем (ДЦП). З 2019 року Мінсоцполітики запровадило механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом „гроші ходять за людиною”. Зокрема, бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей закладам охорони здоров’я, реабілітаційним установам, підприємствам які мають відповідну ліцензію.

Протягом 2020 року забезпечено 2927 дітей з інвалідністю реабілітаційними заходами, у тому числі 1650 дітей з інвалідністю отримали реабілітаційні заходи в реабілітаційній установі ТОВ „Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна”.

Державним бюджетом на 2021 рік передбачено видатки на реабілітацію дітей з інвалідністю в сумі 130,02 млн грн.

У ході зустрічі були обговорені напрями співпраці, розширення мережі реабілітаційних центрів для дітей, навчання та залучення спеціалістів, які працюють по „методу професора Козявкіна” шляхи інновацій, які застосовують в процесі реабілітаційних заходів.

Довідково

Володимир Козявкін є автором принципово нової технології лікування хворих з органічними неврологічними ураженнями – системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації, відомої в світі як „метод професора Козявкіна”.

За методом Козявкіна понад 70 тисяч пацієнтів з України та багатьох інших країн світу пройшли курс реабілітації. Основною метою відновного лікування за методикою В. Козявкіна є підвищення якості життя пацієнтів та їх максимальна соціально побутова адаптація.

Станом на 29 квітня 2021 року в реабілітаційній установі ТОВ „Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна” проведено реабілітаційні заходи 742 дітям з інвалідністю (з їх числа – 384 дитини з інвалідністю отримали реабілітаційні заходи відповідно до постанови № 309 ”Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю”).

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*