Мінрегіон пропонує робити супермаркети зручними для людей з інвалідністю

Мінрегіон пропонує робити супермаркети зручними для людей з інвалідністю. дбн, доступність, магазин, супермаркет, інвалідність, screenshot, abstract, person, clothing, poster. A screenshot of a social media post

Мінрегіон пропонує робити супермаркети зручними для людей з інвалідністю. дбн, доступність, магазин, супермаркет, інвалідність

Проект нових ДБН щодо доступності передбачає вимоги щодо обов’язкового облаштування доступного простору в торговельних залах супермаркетів, гіпермаркетів та інших магазинів для всіх груп людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення.

«Супермаркети, магазини — це ті громадські місця, де кожен з нас буває щодня. Але багато з цих закладів не мають зручного підходу для людини на візку чи батьків з дитячою коляскою. Більшість з них є незручними для людей з інвалідністю та створюють додаткові перешкоди. Зазвичай продукти розміщені зависоко, не завжди є достатньо місця, щоб розвернутися, а інформація про товари та цінники погано читається. Так не має бути, тому у нових нормах ми прописуємо чіткі вимоги до проектування цих закладів та наводимо конкретні приклади, як це має робитись», — про це зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Будівлі цих закладів обов’язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.

Також пропонується, щоб полиці у торговельних залах та каси облаштовувались з урахуванням потреб людей з інвалідністю, які пересуваються на візках.

Інформація щодо розташування торговельних залів та секцій, асортименту товарів та цінників повинна бути контрастною та мати доступну візуальну форму для людей з порушеннями зору.

Найближчим часом також будуть прийняті зміни у ДБН щодо проектування підприємств торгівлі, якими також вводяться вимоги до обов’язкового створення безперешкодного доступу людей з інвалідністю, зокрема:

  • скасовується обов’язкове проектування порогу або сходів при вході до будівель;
  • вводиться обов’язкове облаштування не менше 10% машиномісць для людей з інвалідністю на парковках біля цих закладів;
  • передбачається обов’язкове проектування вбиралень для відвідувачів у великих супермаркетах із як мінімум однією універсальною кабіною.

Норми розробляються Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з ПАТ «КиївЗНДІЕП».

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*