Моніторинговий візит до Верхньодніпровського дитячого будинку-інтернату № 2 на Дніпропетровщині

Моніторинговий візит до Верхньодніпровського дитячого будинку-інтернату № 2 на Дніпропетровщині. кз верхньодніпровський дитячий будинок-інтернат № 2 дор, допомога, моніторинговий візит, соціалізація, інвалідність

Моніторинговий візит до Верхньодніпровського дитячого будинку-інтернату № 2 на Дніпропетровщині. кз верхньодніпровський дитячий будинок-інтернат № 2 дор, допомога, моніторинговий візит, соціалізація, інвалідність

Працівник Офісу Омбудсмана у Дніпропетровській області Владислав Онищенко здійснив моніторинговий візит щодо дотримання прав дітей та осіб з інвалідністю у КЗ «Верхньодніпровський дитячий будинок-інтернат № 2» ДОР.

Заклад забезпечує перебування, проживання дітей та осіб з інвалідністю віком до 35 років з порушенням фізичного, інтелектуального розвитку та ментальними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, освітніх послуг, комплексу реабілітаційних заходів.

Мешканці мають високий рівень соціалізації, доброзичливо реагують на персонал закладу та членів моніторингової групи, відзначають комфортні умови для проживання, реабілітації у закладі.

Всі вихованці мають висновок фахівців інклюзивно-ресурсного центру за результатами комплексної психолого-педагогічної оцінки фізичного, мовленнєвого розвитку, когнітивної та емоційно-вольової сфери, освітньої діяльності. У період воєнного стану освітній процес організовано з використанням технологій дистанційного навчання.

У будинку-інтернаті наявні умови для зайняття спортом та організації дозвілля.

Разом із тим, моніторинговим візитом встановлено ознаки неналежного забезпечення права підопічних на медичну допомогу, гідні умови проживання, невідповідність приміщень закладу нормам архітектурної доступності для маломобільних груп населення.

Зокрема, під час огляду медичної документації встановлено, що закладом не відбирається згода підопічних або їхніх опікунів на здійснення психофармакологічного лікування.

Крім того, з журналу здачі зміни медичного персоналу встановлено, що підопічний К. отримав тілесні ушкодження під час того, як впав та вдарився об шафу. Втім, у медичній документації підопічного відсутні будь-які записи про подальший його огляд лікарем та надання необхідної допомоги.

Санітарно-гігієнічні приміщення закладу не відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд».

З метою забезпечення дотримання прав дітей та осіб з інвалідністю керівництву закладу та обладміністрації будуть надані відповідні рекомендації.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*