Моніторинг архітектурної доступності Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю

Моніторинг архітектурної доступності Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. закарпатське ов фсзоі, доступність, моніторинг, недолік, інвалідність

Моніторинг архітектурної доступності Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. закарпатське ов фсзоі, доступність, моніторинг, недолік, інвалідність

У межах здійснення парламентського контролю за додержанням принципу недискримінації в різних сферах суспільних відносин, з метою моніторингу стану забезпечення доступного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення Департамент моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив безвиїзний моніторинг архітектурної доступності Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (далі – Закарпатське ОВ ФСЗОІ).

Юридична адреса об’єкта моніторингу та місце розташування: площа. Ш. Пефері, 14, м. Ужгород, Закарпатська область.

Прилегла територія без перешкод, поверхня пішохідної зони рівна та неслизька, наявні відокремлені місця для транспортних засобів осіб з інвалідністю.

Вхідна група: ширина дверних отворів відповідає вимогам доступності, наявна кнопка виклику персоналу.

  • Всередині будівлі: ширина дверних отворів та проходів відповідає вимогам доступності, на шляху руху відсутні пороги понад 2 см, інформація на стендах відповідає вимогам доступності для осіб з порушеннями зору.

За результатами безвиїзного моніторингу виявлено певні невідповідності вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд»:

  • вхідна група: на сходах відсутні поручні з обох боків, контрастне маркування, а також маркування прозорих вхідних конструкцій, відсутній пандус, тактильні таблички з назвою та графіком роботи об’єкту. З доданих фотоматеріалів видно, що сходи невисокі, проте не облаштовані відповідно до вимог доступності, у свою чергу це унеможливлює особам на кріслах колісних потрапити до будівлі самостійно;
  • всередині приміщення: ліфт не оснащено сигналами звукового супроводу та дублювання позначень поверхів тактильними елементами, відсутні тактильні таблички з назвою та номером кабінету;
  • санітарно-гігієнічне приміщення розташоване на недоступному поверсі, ширина та внутрішнє облаштування кабіни санвузла не відповідає вимогам доступності, відсутні сповивальний столик.

За результатами безвиїзного моніторингу підготовлено звіт із рекомендаціями щодо дотримання прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, який направлено для усунення виявлених недоліків.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*