На Полтавщині сім’ї, в яких виховуються діти з інвалідністю, отримують комплексну підтримку

На Полтавщині сім’ї, в яких виховуються діти з інвалідністю, отримують комплексну підтримку. полтавщина, допомога, діти, підтримка, інвалідність

Соціальна підтримка сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю, це цілий комплекс послуг, запроваджених як на державному, так і обласному та місцевих рівнях. Мова йдеться про підтримку таких сімей на всіх етапах починаючи від встановлення дитині інвалідності.

З метою своєчасного та в повному обсязі отримання сім’ями, в яких виховуються діти з інвалідністю, пакету соціальних гарантій Департаментом соціального захисту населення облвійськадміністрації скоординовано роботу в області щодо запровадження комплексного підходу до визначення їх права на призначення усіх видів державних соціальних допомог при первинному зверненні.

Так, відповідно до законодавства, у разі встановлення дитині інвалідності, одному із батьків (опікуну, піклувальнику) призначається державна соціальна допомога. Непрацюючим батькам (опікуну, піклувальнику), які доглядають за дітьми з інвалідністю додатково до допомоги призначається надбавка на догляд та період догляду зараховується до страхового стажу. Одиноким матерям (батькам), а також батькам дитини з інвалідністю підгрупи А така надбавка призначається незалежно від факту зайнятості. Розмір надбавки на догляд визначається з урахуванням тяжкості захворювання дитини та становить: на дітей підгрупи А – 200%, на дітей з інвалідністю – 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У 2024 році державна соціальна допомога призначається в таких розмірах:

  • на дітей з інвалідністю віком до 18 років – 2361,00 грн;
  • на дітей з інвалідністю до 6 років з надбавкою на догляд – 2934,20 грн;
  • на дітей з інвалідністю підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд – 6778,70 грн;
  • на дітей з інвалідністю від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 3250,70 грн;
  • на дітей з інвалідністю підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 8044,70 грн.

Якщо інвалідність дитини пов’язана з пораненням чи іншим ушкодженнями від вибухонебезпечних предметів, розмір соцдопомоги з урахуванням всіх надбавок та доплат підвищується на 50%.

В області через органи соціального захисту населення державну соціальну допомогу на дітей з інвалідністю отримує 5,9 тисяч сімей, тому числі 3,7 тисяч сімей отримують з надбавкою на догляд, з них 719 сімей з дітьми з інвалідністю підгрупи А.

Невід’ємною складовою процесу реабілітації дітей з інвалідністю є забезпечення їх допоміжними (технічними та іншими) засобами реабілітації.

Діти з інвалідністю, які мають медичні показання на забезпечення засобами реабілітації, забезпечуються такими допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації):

  • протезно-ортопедичними виробами, у тому числі ортопедичним взуттям;
  • спеціальними засобами для самообслуговування та догляду;
  • засобами для пересування;
  • допоміжними засобами для особистої рухомості, переміщення та підйому;
  • меблями та оснащенням;
  • спеціальними засобами для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Не менш важливим є забезпечення процесу комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, як у обласних реабілітаційних установах, так і за межами області. У минулому році 1198 дітей отримали реабілітаційні послуги у Кременчуцькому, Полтавському, Лубенському, Миргородському та Гадяцькому центрах комплексної реабілітації та Шишацькому відділенні „Реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю”. Також 270 дітей з інвалідністю області отримали реабілітаційні послуги за державною програмою, на які профінансовано з державного бюджету 5,4 млн. грн.

Поряд з цим, в області реалізується Комплексна програма соціального захисту населення, як дієвий інструмент додаткової підтримки уразливих категорій населення. В рамках програми на дітей з інвалідністю підгрупи А, дітей з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб та дітей з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи проводиться виплата щорічної грошової допомоги на у розмірі 4 тис. грн. У 2023 році таку допомогу з обласного бюджету отримали 1337 сімей на загальну суму 5,3 млн грн.

Крім того, за зверненням батьків на підставі рішення Комісії з надання матеріальної допомоги з обласного бюджету на лікування онкохворих дітей надається матеріальна допомога у розмірі до 100 тис. грн. У 2023 році з обласного бюджету надано допомогу на лікування 123 онкохворих дітей на загальну суму 7 млн грн.

За рахунок коштів обласного бюджету проводиться відшкодування вартості придбаних квитків на проїзд на обласних та міжобласних автобусних маршрутах у період з 1 жовтня до 15 травня у розмірі 50 відсотків вартості квитка дітям з інвалідністю, а також особам, які їх супроводжують, яким таке право визначено законодавством.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Департамент соціального захисту населення

Полтавська обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*