На Рівненщині не передбачили грошей на оздоровлення дітей з інвалідністю. Що каже влада (ВІДЕО)

На Рівненщині не передбачили грошей на оздоровлення дітей з інвалідністю. Що каже влада (ВІДЕО). рівненщина, оздоровлення, співфінансування, фінансування, інвалідність

На Рівненщині не передбачили грошей на оздоровлення дітей з інвалідністю. Що каже влада. рівненщина, оздоровлення, співфінансування, фінансування, інвалідністьСуспільне Рівне

На Рівненщині діти з інвалідністю, сироти, постраждалі від Чорнобильської катастрофи та з інших соціально вразливих категорій можуть цьогоріч втратити можливість безкоштовно оздоровитись. Фінансування відповідної обласної програми у цьому році відсутнє, повідомляє Суспільне.

У 10-річного рівнянина Микити у два роки виявили глухоту, а потому – аутизм. Дитина вже розмовляє. У 2,5 роки його прооперували – провели кохлеарну імплантацію. На оздоровлення за кошти обласного бюджету Микита з мамою їздили щороку. Цьогоріч фінансування, у межах відповідної програми, відсутнє.

“Вже ми чуємо. Зараз боремося з аутизмом і неврологію підліковуємо. Ці діти живуть пожиттєво в карантині. Вони постійно вдома. І чекають, щоб раз в рік виїхати на оздоровлення. Так само як і батьки цього чекають”, – коментує мама хлопчика Ольга Сітнова.

Торік, розповідає, обласні чиновники вже хотіли внести зміни до програми та відмовити в оплаті путівки особам, які супроводжують на оздоровлення дітей з інвалідністю. Проте, цього так не зробили, через спротив батьків.

“Минулого разу казали, хай волонтери проплатять мамин супровід. То ні. Я думаю, що вже достатньо, щоб волонтери нам постійно допомагали. Для цього у нас є держава. І як це так…на дороги дають, на все дають, окрім нас…А нам це життєво необхідно”, – обурюється мама хлопчика.

Станом на 14 січня в департамент соцзахисту надійшло майже 200 заявок на оздоровлення дітей. Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін каже, гроші на ці потреби можуть виділяти й бюджети місцевих громад.

“Тергромади повинні розуміти ці речі й виділяти співфінансування згідно своїх прийнятих програм про оздоровлення. Ці речі прописані статті 91 бюджетного кодексу, де дозволено місцевим органам влади фінансувати такі напрямки. Тому наразі будемо працювати таким чином”, – каже перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

У 2020-му на фінансування програми з оздоровлення в обласному бюджеті заклали понад 6 мільйонів гривень. Але використали менше як 2 мільйони, каже голова облради Сергій Кондрачук. Бо заклади, що надають ці послуги, через пандемію не працювали.

“Моя позиція така, чекаємо лютого-березня, якщо бачимо, що на літо ми можемо оздоровлювати дітей, виділяємо кошти й проводимо таке оздоровлення. І мені здається, що було б дуже правильно, якби фінансування на ці заходи відбувалося б не лише з обласного бюджету, а й з місцевих”, – зазначив голова Рівненської облради Сергій Кондрачук у коментарі Суспільному.

В ефірі “Сьогодні. Головне” 14 січня він роз’яснив, що уже на наступній сесії виділять певну суму коштів на фінансування програми з оздоровлення, але за умови співфінансування з місцевими бюджетами. Раніше співвідношення було 60/40.

Ольга Татаренко, Тетяна Климчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*