На Закарпатті людей з інвалідністю забезпечать протезуванням та реабілітацією за рахунок держави (ВІДЕО)

На Закарпатті людей з інвалідністю забезпечать протезуванням та реабілітацією за рахунок держави (ВІДЕО). закарпаття, петро добромільський, протезування, реабілітація, інвалідність

Протези, крісла колісні та всі необхідні технічні засоби люди з інвалідністю можуть отримати за рахунок держави. Про це на брифінгу розповів заступник голови Закарпатської ОВА Петро Добромільський, інформує Суспільне.

За словами Петра Добромільського, на сайті Міністерства соцполітики можна створити Електронний кабінет, де є вибір необхідних протезів чи технічних засобів.

“Всі наші герої, які повернулися додому і потребують засобів реабілітації, засобів пересування, або іншого, що фінансується за рахунок фонду, щоб вони розуміли, що це є в достатній кількості, фінансування є. Наприклад, за 2023 рік було профінансовано близько 80 млн гривень на різні засоби, а це більше 3 тисяч осіб обслуговуються за рахунок цього фонду. Кошти постійно є, тому що це захищені статті бюджету. У порівнянні з попереднім роком, де було більше 3 млрд гривень, цьогоріч є більше 4 млрд заплановано з державного бюджету. У нас в області на сьогодні більше 70 тисяч осіб з інвалідністю і близько 20 тисяч осіб з інвалідністю, які приїхали до нас і проживають як внутрішньо переміщені особи. Із них потребують засобів реабілітації або допоміжних засобів близько 10 тисяч людей. Але ця цифра змінюється, війна внесла свої серйозні корективи і багато людей приїжджають, багато людей потребують реабілітації”, — додав Петро Добромільський.

За такою послугою можуть звернутися цивільні та поранені військові. Розповів виконувач обов’язків керівника Закарпатського обласного відділення фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Анатолій Шибаєв.

“Що стосується учасників бойових дій. У поточному році до відділення фонду за направленнями звернулися більше 40 осіб, із них вже 26 осіб повністю забезпечено і відділенням фонду профінансувалися ці вироби. Є граничні ціни на вироби встановлені Кабміном. Учасником бойових дій може перевищуватися гранична вартість у 3 рази. Вартість від 200 тисяч доходить до 800 тисяч гривень за протезно-ортопедичний виріб, який отримує одна особа. На протезно-ортопедичні вироби було профінансовано в минулому році 56 млн гривень, протезно-ортопедичне взуття — це більше 6 млн, засоби пересування — 12 млн, протези молочної залози — 2 млн гривень”, — зазначив Анатолій Шибаєв.

Також за словами Анатолія Шибаєва, людям з порушеннями слуху та зору за потреби надають засоби зв’язку — це спеціальні мобільні телефони.

Михайло Пилипко, Діана Шух

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*