Наталія Козловська: цьогоріч ДБН з інклюзивності буде затверджено у новій редакції

Наталія Козловська: цьогоріч ДБН з інклюзивності буде затверджено у новій редакції. дбн, наталія козловська, безбар’єрний простір, інвалідність, інклюзивність

Наталія Козловська: цьогоріч ДБН з інклюзивності буде затверджено у новій редакції. дбн, наталія козловська, безбар’єрний простір, інвалідність, інклюзивність

Міністерство розвитку громад та територій планує затвердити оновлені державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення до кінця 2021 року. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад і територій Наталія Козловська.

«Створення безбар’єрного простору – це один із головних пріоритетів Мінрегіону. Ми маємо постійно звертати увагу на потреби представників маломобільних груп, створювати комфортний простір, доступний для кожного, і робити це відповідно до сучасних вимог», – заявила Наталія Козловська.

За словами заступниці Міністра розвитку громад та територій України, триває розроблення та внесення змін у ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», які планується затвердити у грудні 2021 року.

Наталія Козловська підкреслила, що наразі з ПАТ «Український зональний науково-дослідний і проєктний інститут по цивільному будівництву» укладено договір на розроблення проєкту зміни ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», погоджено технічне завдання, розроблено та опубліковано першу редакцію проєкту та пояснювальної записки до нього.

Відповідно до розділу 1 «Сфера застосування» ДБН, ці норми поширюються на проєктування, будівництво нових та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових будинків та громадських будівель і споруд, а також на розумне їх пристосування з урахуванням потреб маломобільних груп населення. Документ передбачає, що вимоги цих норм є обов’язковими для застосування усіма юридичними та фізичними особами на території України, крім будівництва індивідуальних житлових будинків.

Під час громадських онлайн-обговорень першої редакції проєкту зміни, які відбувались, у тому числі на базі Українського зонального науково-дослідного і проєктного інституту по цивільному будівництву «КиївЗНДІЕП», було надано низку рекомендації, які одразу були взяті до уваги. Наразі другу редакцію проєкту зміни доопрацьовують.

Нагадаємо, 26 травня на засіданні Уряду схвалено розроблену Мінрегіоном постанову, яка затверджує Порядок проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. На Урядовому порталі опубліковано Порядок проведення моніторингу безбар’єрності. Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Довідково:

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проєктування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Міністерство розвитку громад та територій України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*