Не забезпечуються права дітей на достатній життєвий рівень та приватність: результати моніторингового візиту до КЗ «Черкаська спеціальна школа Черкаської обласної ради»

Не забезпечуються права дітей на достатній життєвий рівень та приватність: результати моніторингового візиту до КЗ «Черкаська спеціальна школа Черкаської обласної ради». кз черкаська спеціальна школа черкаської обласної ради, моніторинговий візит, особливими освітніми потребами, порушення зору, інвалідність

Не забезпечуються права дітей на достатній життєвий рівень та приватність: результати моніторингового візиту до КЗ «Черкаська спеціальна школа Черкаської обласної ради». кз черкаська спеціальна школа черкаської обласної ради, моніторинговий візит, особливими освітніми потребами, порушення зору, інвалідність

У межах національного превентивного механізму, моніторинговою групою у складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Юлії Черватюк, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Людмили Проценко та громадського монітора Світлани Спасібіної здійснено моніторинговий візит до КЗ «Черкаська спеціальна школа Черкаської обласної ради» з метою перевірки додержання права дітей.

КЗ «Черкаська спеціальна школа Черкаської обласної ради» (далі Заклад, Школа) – це заклад загальної середньої освіти, що забезпечує реалізацію права дітей з порушеннями зору на здобуття повної загальної середньої освіти та дітей з порушеннями інтелектуального розвитку на здобуття базової освіти, здійснює заходи з реабілітації.

У Школі навчаються 128 учнів з особливими освітніми потребами, зумовленими порушеннями зору та інтелектуального розвитку, з них 7 – дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 69 дітей мають інвалідність, 47 учнів зараховано на цілодобове перебування.

Виявлено порушення права осіб з інвалідністю: центральний вхід у приміщення школи не обладнаний пандусом, а наявний пандус з боку будівлі не має поручнів і має невідповідний кут нахилу. В будівлі відсутній ліфт або підіймач, що унеможливлює пересування дітей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до навчальних кімнат, які розташовані на другому поверсі. Жодна із туалетних кімнат не обладнана пристосуваннями для осіб, які мають захворювання опорно-рухового апарату, в деяких приміщеннях висота порогів не відповідає нормам ДБН.

Порушено право вихованців на достатній життєвий рівень, що включає: достатнє харчування, одяг, житло. Належні умови проживання повинні забезпечувати площу 5,0 м2 на одну дитину в спальних кімнатах для дітей шкільного віку, проте в Школі ця площа становить від 2,62 м2 на 1 дитину. Окрім того в закладі використовуються двоярусні ліжка, що суперечить пункту 7.9 Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до улаштування, утримання і режиму спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, та навчально-реабілітаційних центрів». Деякі меблі у спальних кімнатах потребують заміни, кількість стільців в кімнатах не відповідає кількості ліжок, потребує ремонту підлога.

Не забезпечується право вихованців на приватність: в окремих туалетних кімнатах відсутні перегородки між унітазами, деякі вікна без захисної плівки. На харчоблоці не ведуться належним чином журнали здоров’я працівників харчоблоку, бракеражні журнали, журнали температурного режиму. Виявлено порушення права осіб з інвалідністю: в закладі відсутні таблички Брайля.

На території та в приміщенні Школи здійснюється відеоспостереження, однак відповідних табличок про здійснення відеофіксації не встановлено.

За результатами моніторингового візиту готуються звіт та акти реагування, які будуть скеровані до органів влади та місцевого самоврядування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*