Результати моніторингового візиту до «Мукачівського психоневрологічного інтернату №1» Закарпатської обласної ради

Результати моніторингового візиту до «Мукачівського психоневрологічного інтернату №1» Закарпатської обласної ради. мукачівський психоневрологічний інтернат №1, моніторинговий візит, недолік, підопічний, інвалідність

Результати моніторингового візиту до «Мукачівського психоневрологічного інтернату №1» Закарпатської обласної ради. мукачівський психоневрологічний інтернат №1, моніторинговий візит, недолік, підопічний, інвалідністьПрацівником Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму здійснено моніторинговий візит до «Мукачівського психоневрологічного інтернату №1» Закарпатської обласної ради.

В інтернаті проживають 174 особи різної статі, з яких 149 жінок та 25 чоловіків (далі-підопічні).

Метою діяльності установи є забезпечення належних умов проживання/перебування, соціально-побутового обслуговування, денної зайнятості та надання медичної допомоги особам із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду і допомоги.

За результатами попереднього візиту НПМ, здійсненого три роки тому, відбулись позитивні зміни, зокрема, наявні плани реабілітації осіб з інвалідністю, закуплено приліжкові коврики, в кімнатах підопічних дотримано санітарно-гігієнічних норм. Варто зазначити, що адміністрацією закладу планується відкриття на базі інтернату відділень підтриманого проживання та денного перебування, де підопічним створюються умови, зокрема, для збереження/відновлення навичок побутового самообслуговування.

Результати моніторингового візиту до «Мукачівського психоневрологічного інтернату №1» Закарпатської обласної ради. мукачівський психоневрологічний інтернат №1, моніторинговий візит, недолік, підопічний, інвалідністьВодночас виявлено недоліки, які призводять до порушення прав підопічних, зокрема, на охорону здоров’я та медичну допомогу: в закладі відсутня ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики, договір із закладом охорони здоров’я не укладено. Також інтернатом не затверджено актуальних протоколів екстреної медичної допомоги та відсутні відповідні медичні укладки-набори.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та порушень, а також скеровано листи до органів державної влади.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*