Обчислення пенсій інвалідам виробництва

Обчислення пенсій інвалідам виробництва. виробництво, нещасний випадок, пенсія, професійне захворювання, інвалідність, screenshot, blue. A close up of a sign

Обчислення пенсій інвалідам виробництва. виробництво, нещасний випадок, пенсія, професійне захворювання, інвалідність

Право на призначення пенсій по інвалідності від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання визначається залежно від групи інвалідності та за наявності необхідного страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією відповідно до статті 32 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

До заяви щодо призначення пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання необхідно додати акт про нещасний випадок на виробництві (форма Н-1), акт про розслідування професійного захворювання (форма П-4), затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 року № 1094.

Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності, які призначаються в таких розмірах:

– інвалідам І групи – 100%;

– ІІ групи – 90 %;

– ІІІ групи – 50 %.

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі, якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала менший період, ніж 60 місяців, середньомісячний заробіток визначається за фактичний період роботи шляхом ділення загальної суми заробітку за цей період на число місяців у ньому.

Час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

Начальник відділу з питань призначення,
перерахунку та виплати пенсій №1 ПФУ в Добропіллі І.П.Дегтяр

Shkvarki.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*