Олексій Чернишов: Розвиток інклюзивного простору є незмінним пріоритетом Мінрегіону

Олексій Чернишов: Розвиток інклюзивного простору є незмінним пріоритетом Мінрегіону. дбн, минрегион, рівність, інклюзія, ініціатива партнерство біарріц

Олексій Чернишов: Розвиток інклюзивного простору є незмінним пріоритетом Мінрегіону. дбн, минрегион, рівність, інклюзія, ініціатива партнерство біарріц

2 жовтня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зустрівся з народним депутатом України Мариною Бардіною та експерткою Офісу Першої леді Вікторією Романовою. Під час зустрічі обговорювались питання щодо виконання Україною зобов’язань, взятих у рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц».

«Приєднання України до ініціативи «Партнерство Біарріц» є важливим кроком у досягненні ґендерної рівності, реалізації принципів прав людини, подолання дискримінацій та насильства. Це ще раз засвідчує, що Україна – сучасна, європейська держава, для якої принципи рівності серед головних пріоритетів.

Одне із зобов’язань, взятих країною в рамках ініціативи — розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення. Хочу наголосити, що інклюзія — беззаперечний і незмінний пріоритет Мінрегіону, який активно працює над його реалізацією у сфері будівництва та проєктування. Зокрема, при реалізації програми Президента «Велике будівництво», — наголосив Олексій Чернишов.

Як зазначив Міністр, у Мінрегіоні триває робота з оновлення нормативної бази у сфері будівництва. Зокрема, щодо розробки та внесення змін до ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». З моменту набрання чинності ДБН, міністерство працює над пропозиціями щодо його вдосконалення. Було створено Робочу групу до складу якої увійшли представники Мінрегіону, фахівці профільних інституцій та представники громадських організацій з підготовки пропозицій до проекту Технічного завдання на розроблення Зміни №1. Наразі складено проєкт Вимог замовника і формується тендерна документація.

Крім того, Мінрегіон, за підтримки першої леді Олени Зеленської в межах її ініціативи «Без бар’єрів», розпочав роботу зі створення «Альбому технічних рішень обладнання елементами доступності житлових будинків та громадських будівель і споруд», який має сприяти спрощенню процесу проєктування житлових будинків та громадських будівель і споруд з урахуванням принципів безбар’єрності.

Міністр наголосив, що Мінрегіон активно підтримує ініціативи партнерства та утвердження принципів ґендерної рівності в усіх суспільних сферах. «Ми активно працюємо над удосконаленням існуючих стандартів та створенням безбар’єрного публічного простору з урахуванням інтересів усіх груп населення», — зазначив він.

Довідково

«Партнерство Біарріц» було започатковане лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріці (Франція) 25 серпня 2019 року під головуванням Президента Французької Республіки Еммануеля Макрона. Мета ініціативи – посилити відповідальність та консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо досягнення ґендерної рівності.

У грудні 2019 року Перша леді Олена Зеленська ініціювала приєднання України до міжнародної ініціативи, а вересні 2020 року Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц».

У межах партнерства Україна взяла на себе зобов’язання у п’яти сферах: розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

Міністерство розвитку громад та територій України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*