Органи державної влади та громадські активісти Луганщини долучилися до Форуму «Права людини жінок та дівчат з інвалідністю»

Органи державної влади та громадські активісти Луганщини долучилися до Форуму «Права людини жінок та дівчат з інвалідністю». дівчина, жінка, форум, інвалідність, інклюзія

Органи державної влади та громадські активісти Луганщини долучилися до Форуму «Права людини жінок та дівчат з інвалідністю». дівчина, жінка, форум, інвалідність, інклюзія

14 травня 2020 року у відеорежимі відбувся Форум «Права людини жінок та дівчат з інвалідністю» в рамках проєкту «Адвокація прав жінок та дівчат з інвалідністю, розбудова потенціалу та розширення доступу до державних послуг», який впроваджує ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» у партнерстві зі Структурою ООН Жінки в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу. Участь у заході взяли представники державних структур, міжнародних інституцій, жінки та дівчата – учасниці проєкту в Луганській області, лідерки громадських організацій осіб та жінок з інвалідністю з різних областей України, мами, які виховують дітей з інвалідністю, інформує Міністерство соціальної політики України.

Із привітальним словом до учасників та учасниць звернувся голова Луганської облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай. Він зазначив, що облдержадміністрацією налагоджено співпрацю із громадськими організаціями осіб з інвалідністю. За словами очільника облдержадміністрації, одразу всі проблеми вирішити важко керівнику будь-якого рівня, однак, він готовий максимально працювати задля забезпечення рівного доступу та інклюзії жінок, чоловіків, хлопчиків та дівчаток з інвалідністю до різних сфер життя.

Заступниця голови облдержадміністрації Катерина Безгинська розповіла, що в органах соціального захисту населення області обліковано понад 23,4 тисячі осіб з інвалідністю (із них жінок – 11,2 тисячі). Із них 2,2 тисячі дітей, із яких близько 1 тисячі дівчаток. В області діють 5 центрів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, які підпорядковані міським радам та райдержадміністраціям, та обласний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження». Протягом 5 місяців 2020 року реабілітаційні послуги отримали понад 500 дітей з інвалідністю та дітей групи ризику щодо отримання інвалідності. Державна соціальна допомога дітям з інвалідністю станом на 01.05.2020 в органах соціального захисту населення Луганської області виплачується 2111 особам на суму 19104,07 тис. грн.

За словами Катерини Безгинської, у I кварталі 2020 року зафіксовано 1064 офіційних звернення щодо чинення домашнього насильства (78% надійшли від жінок, 20% від чоловіків та 2% від дітей). Із загальної кількості звернень 10 надійшли від осіб з інвалідністю (9 від жінок та 1 від чоловіка).

Із 2017 року в Луганській області за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення на базі місцевих гінекологічних відділень працюють
5 спеціалізованих пунктів невідкладної анонімної медико-психологічної допомоги для жінок, постраждалих від насильства (у місті Рубіжне, Біловодському, Попаснянському, Старобільському та Станично-Луганському районах). Вказані кабінети устатковані спеціалізованими гінекологічними кріслами-трансформерами для огляду жінок з інвалідністю.

У рамках Форуму обговорено результати проведеного у містах Сєвєродонецьк і Попасна, а також у Біловодській ОТГ ґендерного аудиту доступності в соціальній сфері, в охороні здоров’я, освіті. Здійснено ґендерний аналіз програм та бюджетних витрат. Ґендерний аудит доступності дав змогу виявити бар’єри, які обмежують доступ жінок та дівчат з інвалідністю до користування правами людини та основоположними свободами і окреслив шляхи їх подолання. Під час заходу розглянуто засади Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, жінки-лідерки громадських об’єднань, депутатки розповіли про досвід роботи у сфері захисту прав дівчат та жінок з інвалідністю, а також сімей, які виховують дітей з інвалідністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*