Особи з інвалідністю повинні мати рівні права з усіма громадянами на посади державної служби

Особи з інвалідністю повинні мати рівні права з усіма громадянами на посади державної служби. надс, державна служба, круглий стіл, працевлаштування, інвалідність

Особи з інвалідністю повинні мати рівні права з усіма громадянами на посади державної служби. надс, державна служба, круглий стіл, працевлаштування, інвалідність

На цьому наголосила Голова НАДС Наталія Алюшина під час круглого столу присвяченого Міжнародному Дню людей з інвалідністю. В рамках заходу обговорювалися актуальні питань життєдіяльності осіб з інвалідністю та врахування їх в проєкті Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року.

Зокрема, НАДС опрацьовано проєкт Національного плану та надано пропозиції в частині заходів, що стосуються працевлаштування людей з інвалідністю.

«НАДС разом з Мінекономрозвитку та Мінсоцполітики розробляє механізм забезпечення виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у державному секторі шляхом взаємодії із службою зайнятості щодо пошуку відповідних фахівців з інвалідністю, які за рівнем знань та досвіду відповідають встановленим вимогам. Наше Агентство працює над тим, щоб особи з інвалідністю, мали можливість працювати на посадах державної служби на рівні з усіма громадянами. Адже одним із принципів є забезпечення рівного доступу до державної служби, що передбачає заборону всіх форм та проявів дискримінації, відсутність необґрунтованих обмежень під час вступу на державну службу та її проходження», – зазначила Наталія Алюшина.

Запропоновано державній службі зайнятості використовувати інформацію про актуальні вакансії на посадах державної служби, яка міститься у загальному доступі на Єдиному порталі вакансій державної служби. Також варто застосовувати більш широку інформаційну кампанію, в тому числі серед державних органів, щодо механізмів позитивного стимулювання працевлаштування осіб з інвалідністю.

Національне агентство України з питань державної служби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*