Люди з інвалідністю мають бути забезпечені безперешкодним доступом до медзакладів

Люди з інвалідністю мають бути забезпечені безперешкодним доступом до медзакладів. нсзу, договір, доступність, медичний заклад, інвалідність

Люди з інвалідністю мають бути забезпечені безперешкодним доступом до медзакладів. нсзу, договір, доступність, медичний заклад, інвалідність

З медичними закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг осіб з інвалідністю, НСЗУ у 2021 році укладати договори не буде.

За даними ВООЗ, понад один мільярд людей, або приблизно 15% населення світу, мають ту чи іншу форму інвалідності. Люди з інвалідністю нерідко мають обмежений доступ до медичних послуг. Відсутність збалансованого доступу до будівель закладів охорони здоров’я, вузькі двері, сходи всередині приміщень, неналежне обладнання в туалетах створюють перешкоди на шляху до медичних установ.

Медичні заклади, які планують у 2021 році укласти договір з НСЗУ, мають забезпечити фізичну доступність до своїх будівель. При укладенні договору з НСЗУ закладу необхідно буде надати скановану копію документа, який підтверджує доступність будівлі та приміщення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. Такий документ видає фахівець з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.

З тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг осіб з інвалідністю, НСЗУ у 2021 році укладати договори не буде. Виняток стосуватимуться тільки центрів екстреної медичної допомоги, до яких пацієнти, зазвичай, не звертаються самостійно.

У медичній практиці України тривалий час переважала думка, що тільки лікар вирішує, що є безумовним благом для пацієнта. Такий підхід застарілий. Сучасний лікар має поважати автономію пацієнта, під якою розуміють фізичну і психічну недоторканність при наданні медичної допомоги. Саме надання лікарем пацієнту всієї необхідної інформації сприяє його максимальній свободі у прийнятті рішення. Перед тим, як зробити вибір, пацієнт повинен знати про наслідки своєї згоди чи відмови від певної дії. Та ухвалювати рішення стосовно власного здоров’я відповідно до своїх цінностей.

Надання лікарем пацієнту всієї необхідної інформації сприяє його максимальній свободі у прийнятті рішення. Перед тим, як зробити вибір, пацієнт повинен знати про наслідки своєї згоди чи відмови від певної дії. Та ухвалювати рішення стосовно власного здоров’я відповідно до своїх цінностей.

Національна служба здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*