Права людей з інвалідністю — на порядку денному ООН: для чого розробили спецдокумент

Права людей з інвалідністю — на порядку денному ООН: для чого розробили спецдокумент. оон, дискримінація, документ, пандемія, інвалідність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, vehicle. A man riding on the back of a bicycle

Щоб захистити права людей з інвалідністю, ООН розробила відповідний документ. Адже досі багато людей стикаються з дискримінацією, інформує “Дом“.

За даними ООН, у світі близько 1 млрд людей з інвалідністю, в Україні їх 2,7 млн. Багато хто з них часто не мають навіть можливості вийти з власного будинку, користуватися транспортом, відвідувати будь-які заходи. Для таких людей немає облаштованої інфраструктури, і це одна з головних проблем.

Крім того, багато хто змушений жити в будинках для людей із інвалідністю, що є прямим порушенням права на проживання у власних громадах. Також багато хто — на межі бідності.

“Кожна сьома людина — це людина з інвалідністю. Звертаю також увагу на дані ООН про те, що 46% людей похилого віку у віці 60 і понад років — це люди з інвалідністю. За даними ЮНІСЕФ, 10 млн людей в Україні не доїдають. Абсолютна більшість — це люди з інвалідністю”, — наголосив громадський діяч, голова Національної асамблеї людей з інвалідністю України, президент Національного комітету спорту людей з інвалідністю України Валерій Сушкевич.

Ще більше ускладнила ситуацію у всьому світі пандемія коронавірусу. Багато людей втратили доступ до найважливішого для них — до роботи та медицини. Щоб подолати такі виклики, ООН розробила спеціальний документ.

“Особливо зараз я хотіла б наголосити на тому документі, який був створений системою ООН в Україні — це, так би мовити, збірка політик та правил, рекомендацій. Ті рекомендації, які мають бути реалізовані органами влади. Це такий аналітичний короткий перелік питань. І 13 грудня ми хотіли б запустити онлайн цей проєкт і цей документ”, — сказала координаторка системи ООН в Україні, гуманітарна координаторка Оснат Лубрані.

Нагадаємо, що велику розмову про безбар’єрність розпочала минулого року перша леді Олена Зеленська. Тоді від українців надійшло понад 37 тис. скарг та пропозицій щодо подолання бар’єрів для людей з інвалідністю. Зараз уряд розробляє стратегію безбар’єрного простору в Україні, до цього приєдналися понад 15 українських міністерств, а також безліч міжнародних організацій.

ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*