Правопросвітницька робота Білоцерківського місцевого центру серед осіб з інвалідністю

Правопросвітницька робота Білоцерківського місцевого центру серед осіб з інвалідністю. бпд, білоцерківське міське товариство інвалідів фенікс, допомога, суспільство, інвалідність

Правопросвітницька робота Білоцерківського місцевого центру серед осіб з інвалідністю. бпд, білоцерківське міське товариство інвалідів фенікс, допомога, суспільство, інвалідність

По всій країні існують громадські та ветеранські організації, які підтримують людей з інвалідністю. У Білій Церкві вже чверть століття діє Білоцерківське міське товариство інвалідів «Фенікс».

Дане товариство опікується проблемами людей особливої категорії – інвалідами. Воно захищає їхні права, займається соціальним захистом та реабілітацією людей з обмеженими фізичними можливостями.

Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.

Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.

Спеціалістами Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області, Анатолієм Мартосічем та Юлією Лобчинськой було проведено захід для непрацездатних осіб – пенсіонерів та інвалідів I, II, III групи.

Було підняте питання: право фізичної особи призначити спадкоємців шляхом складання заповіту і розподілити спадкове майно, майнові права та обов’язки на свій розсуд.

Так, у ст. 1241 Цивільного кодексу України визначено право певних осіб на отримання частки спадкового майна, незалежно від змісту заповіту закон гарантує визначену частку спадщини, яка називається обов’язковою часткою.

Таким чином, свобода спадкового розпорядження обмежується правом осіб, які закликаються до спадкування незалежно від волі спадкодавця в силу прямої вказівки закону.

Правопросвітницька робота Білоцерківського місцевого центру серед осіб з інвалідністю. бпд, білоцерківське міське товариство інвалідів фенікс, допомога, суспільство, інвалідність

До переліку таких осіб, визначений ст. 174 Цивільного кодексу України, входять лише особи, які належать до першої черги спадкоємців за законом і є малолітніми, неповнолітніми, повнолітніми непрацездатними дітьми спадкодавця (в тому числі усиновленими), непрацездатною вдовою (вдівцем), непрацездатними батьками (усиновителями) та дітьми, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені після відкриття спадщини – роз`яснив Анатолій Мартосіч.

Також було роз`яснено про:

  • права людей з інвалідністю;
  • права інвалідів на охорону здоров`я;
  • реабілітація людей з інвалідністю;
  • соціальний та економічний захист людей з інвалідністю.

Під час заходу присутні ознайомилися із порядком отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги та дізналися про можливість доступу громадян до сервісу правових консультацій системи БПД, отримання правової допомоги у консультаційних пунктах та шляхом надання адресної правової допомоги.

У випадку, якщо вам необхідна консультація спеціаліста ви завжди можете звернутись до працівників системи БПД безпосередньо завітавши до Центру за адресою:

м. Біла Церква вул. Б. Хмельницького, 95

Графіком роботи:

пн-чт: 08:00-18:00 год.
пт: 08:00-16:45 год.
сб-нд: вихідні.

або зателефонувавши за номером:

(0456) 3-40-30
(093) 206-26-13

Безоплатна правова допомога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*