Президент підписав Закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід»

Президент підписав Закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід». петро порошенко, документ, термін, інвалід, інвалідність, person, indoor, man, suit, clothing, human face, tie, computer, conference room. Petro Poroshenko sitting at a table

Президент підписав Закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід». петро порошенко, документ, термін, інвалід, інвалідність

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2249 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року.

Метою Закону є продовження роботи, розпочатої Урядом на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», щодо виключення із законодавства України та вжитку терміну «інвалід» і заміни його терміном «особа з інвалідністю».

Цим документом вносяться зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни».

Таким чином, Закон приводить норми діючого законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, запроваджуючи у вжиток термін «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Одна репліка к “Президент підписав Закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід»”

  1. сподіваюсь що це не залишатиметься лише на папері, а будуть конкретні дії щодо інклюзії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*