Прикуті до ліжка хворі Виноградівського геріатричного пансіонату роками не бувають на свіжому повітрі

Прикуті до ліжка хворі Виноградівського геріатричного пансіонату роками не бувають на свіжому повітрі. виноградівський геріатричний пансіонат, моніторинг, недолік, хворий, інвалідність, building, outdoor, sign, billboard, screenshot, plaque. A sign on the side of a building

Прикуті до ліжка хворі Виноградівського геріатричного пансіонату роками не бувають на свіжому повітрі. виноградівський геріатричний пансіонат, моніторинг, недолік, хворий, інвалідність

Представники моніторингової групи у складі працівника Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини Лариси Боюк та громадського монітора Олег Григор’єва відвідали без попередження Виноградівський геріатричний пансіонат.

Під час моніторингового візиту було виявлено низку недоліків, які стосуються забезпечення належного проживання підопічних, що користуються засобами малої механізації.

Так, ліжкові хворі та особи з важкою інвалідністю, які не можуть самостійно себе обслуговувати проживають на 4 і 5 верхніх поверхах закладу. Внаслідок чого, через недостатню кількість санітарок та молодшого персоналу, мешканці роками не виходять на вулицю. Доступ до свіжого повітря у лежачих хворих відсутній. Їх життєвий простір обмежується маленькою кімнатою, що є порушенням прав осіб з обмеженими можливостями, зокрема на безпечні умови, особливо тих, хто пересувається на візках.

Зокрема, не створено для них безбар’єрний простір. Не виконуються вимоги Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів фізичного оточення так як вхід до будівлі не обладнано пандусом. Подекуди покриття підлоги пошкоджене, що створює умови для травмування, пороги кімнат круті, подолати їх можливо лише маючи значну силу в руках або за допомогою інших.

Крім того, щоденний медичний огляд не проводиться, медична документація не ведеться належним чином. Встановлено недостатнє штучне освітлення, незадовільний стан забезпечення засобами гігієни, зокрема, рулон туалетного паперу видається раз на місяць. Приміщення закладу не забезпечують створення позитивного середовища для постійного проживання людей похилого віку.

«Жодних рекомендацій з попередніх візитів адміністрацією закладу не виконано. Мешканці скаржаться на неналежне медичне обслуговування та беззмістовне дозвілля. Персонал закладу має розуміти, що в цьому закладі мешканці проживають свою старість, свої останні роки. Тому люди тут мають почуватись як удома, для них мають бути створені всі належні умови, адже 75% своєї пенсії вони віддають на своє ж утримання», – зазначила Лариса Боюк.

За результатами зазначених порушень прав підопічних пансіонату, виявлених під час моніторингового візиту, підготовлено акти реагування до Закарпатської облдержадміністрації.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*