Пропускна спроможність системи реабілітації в Україні збільшилась більш ніж удвічі

Пропускна спроможність системи реабілітації в Україні збільшилась більш ніж удвічі. віктор ляшко, допомога, доступність, медзаклад, пацієнт

Пропускна спроможність системи реабілітації в Україні збільшилась більш ніж удвічі. віктор ляшко, допомога, доступність, медзаклад, пацієнт

Пропускна спроможність системи реабілітації в Україні збільшилась у понад два рази. Про це розповів міністр охорони здоровʼя Україні під час свого виступу на тему «Розбудова реабілітації в Україні» у межах Міжнародного форуму реабілітації, який відбувся у Львові.

«Кожен день повномасштабної війни вартує нам життя та здоровʼя багатьох українців. Зростає кількість тих, хто отримує різного роду травми та потребують подальшої реабілітаційної допомоги. Працюємо над тим, аби розширити доступність реабілітаційних послуг. Всі, хто потребує такої допомоги, повинні мати змогу її отримати, й отримати високоякісну, – зазначив Віктор Ляшко. – Вже зараз нам вдалося більше ніж удвічі збільшити кількість реабілітаційних сеансів, які за день можуть надавати фахівці, котрі працюють у медзакладах за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах” – до близько 8000. Далі – більше. Відновимо людину – людина відновить усе».

Фундамент для побудови сучасної системи реабілітації був закладений ще у 2021 році із набуттям чинності Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я». Поштовх до подальшого розвитку надав Указ Президента України №369/2021 від 18.08.2021, який вводить у дію рішення РНБО «Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою». Відтоді міністерство почало розробляти заходи для забезпечення надання повноцінної реабілітаційної допомоги громадянам з першого дня звернення з травмою чи захворюванням.

Як повідомив міністр, сьогодні вже є успіхи в напрямі розбудови ефективної та сучасної системи реабілітації:

  • завдяки збільшенню кількості медзакладів, законтрактованих на реабілітаційні пакети, та кількості фахівців більше ніж удвічі збільшилась пропускна спроможність системи,
  • розпочалось практичне запровадження МКФ, що є передумовою до уніфікації підходів,
  • заклади, підпорядковані Мінсоцполітики, вже контрактуються НСЗУ за Програмою медичних гарантій,
  • прийнято низку змін до законодавства, яке допомагає швидкому забезпеченню допоміжними засобами реабілітації без необхідності висновку МСЕК.

Також розвиток реабілітаційної інфраструктури є невіддільною частиною третього етапу реформи – формування госпітальної мережі спроможних медичних закладів. Кожна кластерна та надкластерна лікарня матиме у складі стаціонарне реабілітаційне відділення.

Однак, реабілітаційні послуги є актуальними не лише у звʼязку з травмами, що отримані безпосередньо внаслідок війни. Щороку в Україні фіксують близько 100 тисяч випадків інсульту. Погіршення психоемоційного стану та загострення хронічних хвороб потенційно призведуть до помолодшання цих серцево-судинних захворювань та ще більшого зростання кількості пацієнтів. Тому ще одним важливим напрямом роботи міністерства є забезпечення якості та доступності реабілітаційних послуг для цих пацієнтів.

Ознайомитись із повним виступом міністра на Міжнародному форумі реабілітації та отримати більше інформації про розбудову реабілітаційної системи в Україні можна на офіційному каналі МОЗ за посиланням https://www.youtube.com/live/f9br4VpNZ-M?feature=share

Міністерство охорони здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*