Результати дистанційного моніторингу дотримання прав і свобод осіб з інвалідністю, які мешкають у Софіївській ОТГ на Дніпропетровщині

Результати дистанційного моніторингу дотримання прав і свобод осіб з інвалідністю, які мешкають у Софіївській ОТГ на Дніпропетровщині. софіївська отг, уповноважений, моніторинг, соціальний захист, інвалідність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, vehicle. A man riding on the back of a bicycle

У рамках реалізації Стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2020 рік, регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Дніпропетровській області Тетяною Кокшаровою та провідним спеціалістом Відділу регіонального представництва в східних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Тетяною Стеблій здійснено дистанційний моніторинг дотримання прав і свобод осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, які мешкають на території Софіївської ОТГ, повідомляє Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Софіївська об’єднана територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». До складу Софіївської об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у смт. Софіївка увійшли 29 сіл. На території громади проживають 117 осіб з інвалідністю, 531 одиноких та одиноко проживаючих осіб пенсійного віку.

За наданою інформацією, у мешканців ОТГ, у випадку необхідності оформлення соціальних виплат, субсидій та довідок, відсутня необхідність приїзду до смт Софіївка, оскільки всі послуги можливо отримати за місцем проживання – в населених пунктах працюють працівники відділення ЦНАП.

В ОТГ приділяють увагу питанням соціального захисту, особливо вразливих категорій населення. Місцевими програмами передбачаються кошти на реалізацію повноважень, визначених статтею 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Софіївською селищною радою створені комунальні заклади «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Софіївської ОТГ з двома відділеннями (відділення надання соціальної допомоги вдома та Стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання) та «Софіївський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді».

Рішенням Софіївської селищної ради 12.12.2018 року № 2184-41/V11 було затверджено «Програму соціально-економічного та культурного розвитку Софіївської селищної ради», однак, аналогічної програми, або Програми, направленої на покращення життя та розвитку соціальної сфери на 2020 рік не приймалось та не затверджувалось.

За результатами візиту буде підготовано звіт та надано необхідні рекомендації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*