Результати моніторингового візиту до Івано-Франківського навчально-реабілітаційного центру

Результати моніторингового візиту до Івано-Франківського навчально-реабілітаційного центру. івано-франківськ, нрц, візит, моніторинг, інвалідність, building, outdoor, sky, window, house, street, city, door, light, way. A close up of a street in front of a building

Результати моніторингового візиту до Івано-Франківського навчально-реабілітаційного центру. івано-франківськ, нрц, візит, моніторинг, інвалідність

В рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого в Івано-Франківській області та громадського монітора відвідала без попередження Івано-Франківський навчально-реабілітаційний центр Івано-Франківської обласної ради.

Під час візиту здійснювався моніторинг стану забезпечення прав вихованців на отримання відповідного рівня освіти та індивідуального розвитку, реалізації права на гідні умови проживання.

Івано-Франківський навчально-реабілітаційний центр є спеціалізованим навчальним закладом, в якому забезпечується право дітей із тяжкими порушеннями мовлення, в тому числі із затримкою психічного розвитку та розумовою відсталістю, на здобуття відповідного рівня загальної середньої освіти.

В закладі навчається 95 дітей з особливими освітніми потребами, з яких 39 дітей з розладами спектру аутизму, 53 дитини мають інвалідність. Усі діти виховуються в сім’ях.

Моніторингова група позитивно відзначила в закладі організацію та здійснення корекційно-розвиткової та лікувально-профілактичної роботи з дітьми. Особлива увага тут приділяється предметам корекційного спрямування. Так, в центрі працює 7 вчителів-логопедів, які проводять індивідуальні та групові заняття з корекції мовлення, логоритміки та корекції розвитку, облаштовано 7 логопедичних кабінетів з необхідними для роботи дидактичним та роздатковим матеріалом.

На належному рівні та відповідно до Індивідуальних програм реабілітації надаються реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю. В Івано-Франківському НРЦ ця робота здійснюється за принципом санаторного режиму. Тобто, двічі на рік впродовж двох тижнів кожна дитина з інвалідністю проходить реабілітацію, яка включає ЛФК, іпотерапію, масаж, аромотерапію, лікувальні водні та фізичні процедури.

Отже, в навчально-реабілітаційному центрі для дітей з особливими освітніми потребами створені комфортні та сприятливі умови для навчання, виховання та реабілітації.

Водночас монітори звернули увагу керівництва центру на незабезпечення у приміщенні безбар’єрного середовища для дітей з інвалідністю та з вадами зору. Відсутність пандуса, маркування сходів для незрячих, поруччя в туалетних кімнатах є порушенням права на доступність, гарантованого статтею 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю.

Результати моніторингового візиту обговорено з керівництвом Івано-Франківського НРЦ та надано відповідні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків. Івано-Франківській облдержадміністрації буде направлено відповідний звіт та лист реагування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*