Секретаріатом Уповноваженого здійснено безвиїзну перевірку за зверненням гр. Г – С. Л. в інтересах гр. С. стосовно неотримання її чоловіком – особою з інвалідністю внаслідок війни, путівок на санаторно-курортне лікування

Секретаріатом Уповноваженого здійснено безвиїзну перевірку за зверненням гр. Г – С. Л. в інтересах гр. С. стосовно неотримання її чоловіком – особою з інвалідністю внаслідок війни, путівок на санаторно-курортне лікування. упсзн, путівка, реабілітація, санаторно-курортне лікування, інвалідність, hand, finger

У межах здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод стосовно громадян України, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено безвиїзну перевірку дотримання прав гр. С. на отримання санаторно-курортного лікування в Управлінні праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (далі – УПСЗН).

Як вбачається з інформації, яка надійшла до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від гр. Г – С. Л., її чоловік гр. С. жодного разу від УПСЗН не отримував путівки на санаторно-курортне лікування.

На запит Секретаріату Уповноваженого УПСЗН повідомило, що відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» гр. С. встановлено статус особи з інвалідністю ІІІ групи внаслідок каліцтва, одержаного під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, та він отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Вищезазначена категорія осіб, за умови реєстрації та проживання у місті Києві, можуть забезпечуватися санаторно-курортними путівками за рахунок коштів, передбачених міською цільовою програмою «Турбота. Назустріч киянам» на 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18.12.2018 № 459/6510.

Крім цього, УСЗН надає направлення для проходження психологічної реабілітації відповідно Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 27.12.2017 № 1057.

Для взяття на облік щодо забезпечення санаторно-курортними путівками та для проходження психологічної реабілітації гр. С. необхідно особисто звернутися до УПСЗН з відповідними заявами та необхідними документами.

За результатами безвиїзної перевірки надано відповідні роз’яснення заявниці щодо реалізації права на санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Питання дотримання прав і свобод осіб з інвалідністю внаслідок війни і надалі перебуває на контролі Уповноваженого.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*