Штраф у 50000 загрожує підприємству із Новгорода-Сіверського, яке не має працівника з інвалідністю (ВІДЕО)

Штраф у 50000 загрожує підприємству із Новгорода-Сіверського, яке не має працівника з інвалідністю (ВІДЕО). новгород-сіверський, працівник, підприємство, штраф, інвалідність

Штраф у 50000 загрожує підприємству із Новгорода-Сіверського, яке не має працівника з інвалідністю. новгород-сіверський, працівник, підприємство, штраф, інвалідністьСуспільне Чернігів

Близько 50 тисяч гривень штрафу загрожує комунальному підприємству «Добробут» із Новгорода-Сіверського. Причина в тому, що не можуть знайти на роботу людину з інвалідністю. Про це Суспільному розповів директор підприємства Віталій Кром.

Комунальне підприємство «Добробут» збирає і вивозить сміття у Новгород-Сіверському. Тут працює 10 людей. На таку кількість робітників за законодавством має бути працевлаштована одна людина з інвалідністю. Такого працівника на підприємстві немає вже рік. Чоловік з інвалідністю працював на пункті пропуску сміттєвозів. Звільнився торік у лютому.

«Ми шукаємо людину, яка б на полігоні працювала. Її робота – прийняти техніку, яка сюди приїжджає. Показати водіям, де розвантажитись, виписати квитанцію і передати її в «Добробут», – розповів Віталій Кром.

За його словами, такого працівника шукали через службу зайнятості і знайомих рік та поки не знайшли.

Через те що на підприємстві не працевлаштована людина з інвалідністю обласний фонд соцзахисту інвалідів виписав штраф – 47,5 тисяч гривень. Його мають сплатити до 15 квітня. Грошей на це нема, каже Віталій Кром, підприємство зазнало збитків під час карантину.

Штрафи, накладені фондом соціального захисту інвалідів можуть бути відхилені судом. Якщо буде доведено, що підприємство шукало людину з інвалідністю для працевлаштування, сказала телефоном директорка обласного відділення фонду Ірина Лось.

«Якщо вони зверталися до Центру зайнятості, то наші позовні вимоги відхиляються судом, бо вони вжили всіх можливих заходів щодо працевлаштування особи з інвалідністю. Є категорія суб’єктів господарювання, які нікуди не звертаються, і ми з ними судимось або вони самостійно сплачують адміністративно-господарські санкції», – пояснила Ірина Лось.

За 2020 рік таких санкцій нараховано 42-м підприємствам області на загальну суму понад 2 мільйони гривень.

Юлія Сірик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*