Співпраця заради розширення доступу осіб з інвалідністю до безоплатної правової допомоги

Співпраця заради розширення доступу осіб з інвалідністю до безоплатної правової допомоги. безоплатна правова допомога, доступ, зустріч, інвалід, інвалідність, person, table, indoor, sitting, classroom, computer, clothing, people, group, office building. A group of people sitting at a table

Співпраця заради розширення доступу осіб з інвалідністю до безоплатної правової допомоги. безоплатна правова допомога, доступ, зустріч, інвалід, інвалідність

7 серпня в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк та фахівчині управління забезпечення доступу до правої допомоги Олена Сінчук і Наталія Марчук зустрілися з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем. Зустріч мала на меті обговорити, як краще допомогти людям з інвалідністю в отриманні безоплатної правової допомоги.

Насамперед Олексій Бонюк висловив вдячність Валерію Сушкевичу за можливість проведення зазначеної робочої зустрічі та поінформував про основні напрями роботи системи БПД в Україні. Зокрема, він детально розповів про кількість осіб з інвалідністю, які звернулися до місцевих центрів з надання БВПД за отриманням безоплатної правової допомоги. Так, у період з 1 липня 2015 року по 1 серпня 2017 року до місцевих центрів звернулося 19 760 осіб з інвалідністю. За перше півріччя 2017 року звернулося 4 854 таких осіб. Усі вони отримали необхідну безоплатну правову допомогу. Говорили й про питання, які їх хвилюють, а також пріоритетні завдання та заходи у зв’язку із цим на найближчий період часу.

Під час зустрічі було обговорено актуальні проблемні питання у сфері забезпечення захисту прав людей з інвалідністю в Україні, спрощення їх доступу до отримання правових послуг. Так, задля розширення доступу до безоплатної правової допомоги для соціально вразливих категорій громадян, у тому числі для осіб з інвалідністю, місцеві центри здійснюють систематичну роботу щодо утворення та розвитку мережі дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги та здійснення виїздів мобільних консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян).

Співпраця заради розширення доступу осіб з інвалідністю до безоплатної правової допомоги. безоплатна правова допомога, доступ, зустріч, інвалід, інвалідність

Такі віддалені точки доступу, у яких громадяни можуть отримати правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань, допомогу у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру, утворені та функціонують, зокрема, на базі територіальних центрів соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг), закладів охорони здоров’я та навчальних закладів, будинків-інтернатів, у тому числі для громадян похилого віку та інвалідів, громадських та волонтерських організацій, які опікуються питаннями захисту прав осіб з інвалідністю.

Окрему увагу учасники зустрічі приділили питанню підвищення правової обізнаності про систему БПД в Україні серед людей з інвалідністю; надання безоплатної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам з інвалідністю, які, на сьогодні, є однією з найуразливіших категорій, що потребують особливої уваги як з боку держави, так і з боку громадського сектору. Також вони обговорили можливі напрями співпраці між Координаційним центром, Уповноваженим Президента, Національною Асамблеєю інвалідів України та громадськими організаціями, які опікуються питаннями захисту прав людей з інвалідністю.

Валерій Сушкевич наголосив на необхідності напрацювання спільних пропозицій щодо механізму залучення центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги перекладачів жестової мови (сурдоперекладачів) з метою підвищення якості надання безоплатної правової допомоги особам з вадами слуху.

Ще одним із напрямів можливої співпраці було визначено утворення та забезпечення роботи дистанційних пунктів доступу в реабілітаційних центрах. Зокрема, досягнуто домовленості про утворення дистанційного пункту доступу до БПД на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру.

На думку Уповноваженого Президента, «Система БПД наразі є однією з найважливіших інституцій, яка забезпечує захист та правові потреби людей з інвалідністю».

Також у ході зустрічі йшлося про спільне напрацювання пропозицій з удосконалення відповідної нормативно-правової бази, зокрема, в частині виконання завдань і заходів Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2012 року № 706.

Координаційний центр з надання правової допомоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*