Суд захистив інтереси особи з інвалідністю на отримання грошової допомоги в повному обсязі

Суд захистив інтереси особи з інвалідністю на отримання грошової допомоги в повному обсязі. грошова допомога, пенсіонер, позивач, суд, інвалідність, person, indoor, hammer, tool. A person sitting on a table

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії Департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради щодо нарахування та виплати позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі меншому, ніж передбачено Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та зобов`язав перерахувати і виплатити йому – особі з інвалідністю внаслідок війни IIІ групи разову грошову допомогу у розмірі семи мінімальних пенсій за віком відповідно до вищезазначеного закону з урахуванням раніше виплаченої суми.

Суд дійшов висновку, що виплата позивачу разової грошової допомоги у сумі 1390,00 гривень не відповідає статті 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та свідчить про порушення його прав на отримання такої допомоги у належному розмірі.

Приводом для звернення до суду пенсіонера стала відмова відповідача зробити перерахунок одноразової грошової допомоги відповідно до передбаченого законом розміру, оскільки у 2020 році виплата згаданої грошової допомоги проводилася у розмірах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 року № 112.

Суд зауважив, що Конституційний Суд України у рішенні від 27.02.2020 року № 3-р/2020 вказав, що Бюджетним кодексом України не можна вносити зміни до інших законів України, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, а також встановлювати інше (додаткове) законодавче регулювання відносин, відмінне від того, що є предметом спеціального регулювання іншими законами України.

Суд зазначив, що з прийняттям Конституційним Судом України рішення від 27.02.2020 року №3-р/2020 розмір разової грошової допомоги до 5 травня інвалідам війни ІІІ групи у 2020 році становить 11466,00 гривень. Сума недоотриманих позивачем коштів становить 10076,00 гривень.

З текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/3398/20.

Судова влада України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*