У Черкасах присвоєння інвалідності розглядають онлайн

У Черкасах присвоєння інвалідності розглядають онлайн. лкк, мсек, черкаси, пандемія, інвалідність

У Черкасах присвоєння інвалідності розглядають онлайн. лкк, мсек, черкаси, пандемія, інвалідність

Пандемія CОVID-19 внесла зміни в організацію надання медичної допомоги та в організацію медико-соціальної експертизи (МСЕК). Про це «Прочерку» повідомили у комунальному закладі «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР».

У контексті поширення коронавірусу все частіше почали говорити про телемедицину як альтернативу прямим візитам до лікарів первинної медичної допомоги. Адже це може бути оптимальним рішенням для населення, що проживає у віддаленій та сільській місцевості.

Враховуючи, що медико-соціальна експертиза є службою, що пов’язує медичні заклади і соціальні служби, тісно співпрацює з громадськими організаціями людей з інвалідністю, тут розуміють взаємодію між станом здоров’я людини та чинниками навколишнього середовища.

– Раніше закладав основи і впроваджував традиції роботи Владлен Володимирович Лепський, а нині працюємо під керівництвом Наталії Володимирівни Масенко. Саме під її керівництвом ми вирішили дещо наблизити медико-соціальну та реабілітаційну допомогу населенню області, враховуючи карантинні заходи. Це цілком узгоджується і з постановою КМУ про «Питання медико-соціальної експертизи». Було запроваджено представлення головою лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) пацієнта, який направляється вперше на МСЕК в режимі он-лайн, – розповіла заступник директора обласного центру медико-соціальної експертизи Оксана Горянська.

При цьому дотримуються всі стандарти обстеження та лікування хворих. На комісію пацієнта направляє сімейний лікар, зібравши перед цим разом з ним усі необхідні документи. Потім лікар з пацієнтом сідають у одному кабінеті в одному населеному пункті, а комісія МСЕК збирається у себе. І через екран з’ясовують усі деталі. У багатьох випадках це зручно і для пацієнта, і для фахівців комісії.

Вже на наступний 2021 рік пріоритетними напрямками роботи комісії є подальше впровадження міжнародної класифікації функціонування здоров’я та обмеження життєдіяльності, а також удосконалення співпраці з медичними закладами області. Пріоритетним залишається співпраця з громадськими організаціями для більшого розуміння реабілітаційного потенціалу. Окрім того, запланований багатогодинний цикл курсів для членів і голів ЛКК.

Зі зменшенням кількості підприємств в області через пандемію знизилася можливість раціонального працевлаштування осіб з інвалідністю. Тож МСЕК вбачає у своїй діяльності і просвітницьку функцію та поліпшення співпраці з обласними і регіональними центрами зайнятості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*