У ЦВК обговорили організацію голосування виборців з інвалідністю

У ЦВК обговорили організацію голосування виборців з інвалідністю. цвк, виборець, голосування, робоча зустріч, інвалідність, person, sitting, table, indoor, clothing, group, people, smile, furniture, human face. A group of people sitting at a table

У ЦВК обговорили організацію голосування виборців з інвалідністю. цвк, виборець, голосування, робоча зустріч, інвалідність

28 грудня у Центральній виборчій комісії відбулася робоча зустріч члена ЦВК Ірини Єфремової з керівником проекту Ради Європи “Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні” Інною Зубар, заступником голови Всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України” Сергієм Богдановим та заступником голови Центрального правління Українського товариства сліпих Михайлом Новосецьким.

Під час заходу учасники обговорили питання організації голосування виборців з інвалідністю, зокрема, на виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Як зазначила Ірина Єфремова, питання адаптації таких осіб до виборчого процесу, особливо в день голосування на виборчих дільницях є дуже важливим та актуальним. За її словами, тільки спільними зусиллями Центральної виборчої комісії, відповідних органів влади, громадських організацій та за підтримки Офісу Ради Європи в Україні можливо забезпечити громадян з інвалідністю скористатися своїм виборчим правом.

В ході насиченого спілкування учасники зустрічі визначили кілька напрямів, за якими вже в найближчій перспективі слід організувати цю роботу. Насамперед йдеться про облаштування виборчих дільниць, зокрема, пандусами. В цьому напрямі є сенс звернутися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яке б організувало відповідну роботу з органами місцевого самоврядування.

Важливою визнана й ідея залучення в день голосування для супроводу на виборчі дільниці, головним чином осіб з вадами зору та вадами опорного руху, волонтерів, якими могли б стати учні старших класів місцевих шкіл. Така практика була б корисною і для самих волонтерів, насамперед в сенсі просвіти як майбутніх виборців. При цьому Ірина Єфремова висловила сподівання, що Міністерство освіти та науки України підтримає цю ініціативу.

Також учасники робочої зустрічі зупинилися на питанні створення спеціальних просвітницьких радіопрограм щодо виборчих процесів, відповідних процедур, що їх супроводжують. В цьому вони розраховують на підтримку та допомогу Суспільного радіомовлення. У майбутньому аудіозаписи цих програм можна було б розміщувати як на офіційному сайті ЦВК, так і на сайтах Всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України” та, що особливо важливо, Українського товариства сліпих.

На завершення заходу була досягнута домовленість проводити подібні зустрічі регулярно, аби проблеми виборців з інвалідністю вже незабаром почали ефективно вирішуватися.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

Центральна виборча комісія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*