Пані Інна у Дарницькому відділі ЦМУ ДМС у м. Києві. Фото: Дарницький район/Facebook
Жінка з інвалідністю, що тікала від війни із Зеленодольська до Києва, втратила документи й почувалась безпорадною, повідомляє «Вечірній Київ»
Через бойові дії, які тривають на півдні та сході України, в країні вже сім мільйонів людей, які стали вимушеними переселенцями.
Часто їм доводиться тікати з рідного дому у останній момент, аби врятувати життя.
Так сталось із пані Інною. Жінка виїхала із Зеленодольська до столиці, але під час евакуації вона втратила всі документи.
Її історія — і типова, і дуже болюча. Пані Інна оселилась у Дарницькому районі і родичі допомогли їй дістатись до Дарницького відділу ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області.
Жінка подала заяву на відновлення паспорта громадянина України замість втраченого.
А під час оформлення документа, українка повідала міграційним робітникам про тяжке дитинство, важку роботу на підприємстві чорної металургії «Криворіжсталь», хворобу та інвалідність. Сьогодні пані Інна проходить лікування в одному із медичних закладів столиці.
Вже за 20 робочих днів паспорт буде готовий. Тоді жінка зможе звернутися до відповідних служб для поновлення втрачених документів та оформлення статусу внутрішньо перемішеної особи.
Багатьом людям сьогодні буде важливо знати, що міграційна служба столиці додає чималих зусиль, аби маломобільні люди почувалися рівноправними громадянами у своїй країні.
І йдеться не лише про людей з інвалідністю, а й про осіб похилого віку, вагітних жінок, дітей, тимчасово непрацездатних осіб та інших
Кожне звернення громадян, які потребують додаткової уваги, розглядається керівництвом відділу міграції. Тут проводяться навчання з вивчення та запровадження в службовій діяльності Національної стратегії безбар’єрності.
У Дарницькому районі Києва запрацював консультативний центр для переселенців. Звернутися до фахівців можна щочетверга з 9:00 до 13:00 на вулиці Ревуцького, 6. Дарницький район входить у трійку районів Києва з найбільшою кількістю зареєстрованих переселенців. Від 24 лютого тут тимчасово мешкає 13 400 осіб з різних регіонів України. Здебільшого, мовиться про гарячі точки.
Для внутрішньо переміщених осіб (ВПОЮ) офіційно запрацював Центр комплексної консультації. Він зручний тим, що люди можуть отримати всю необхідну інформацію в одному місці, і їм не потрібно відвідувати різні установи. А для людей, які тільки-но приїхали у столицю — це допомагає без зайвого додаткового стресу розв’язувати вкрай важливі питання.
Ольга Сотникова