У школах починає діяти порядок організації інклюзивного навчання

У школах починає діяти порядок організації інклюзивного навчання. особливими освітніми потребами, підтримка, учень, школа, інклюзивне навчання, floor, furniture, indoor, chair, wheel, table, mirror, clock, tire. A chair sitting in front of a window

З 1 січня 2022 року вступив в дію Порядок організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на постанову уряду від 15 вересня 2021 р. № 957.

Порядок визначає організаційні засади інклюзивного навчання учнів з особливими освітніми потребами за інституційною (очною (денною) формою здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти.

Створення умов для здобуття освіти учнями з особливими освітніми потребами забезпечують органи державної влади, органи місцевого самоврядування та заклади освіти шляхом належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного, методичного забезпечення закладів освіти; підвезення учнів до закладів освіти і у зворотному напрямку; забезпечення доступності території закладів освіти, будівель, споруд та приміщень для учнів; забезпечення необхідними допоміжними засобами для навчання тощо.

Для організації інклюзивного навчання учня складається його індивідуальну програму розвитку, встановлюються правила надання підтримки учням з особливими освітніми потребами за п’ятьма рівнями підтримки.

Учням відповідно до рівня підтримки та індивідуальної програми розвитку надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги (допомога) у вигляді занять.

Дія цього Порядку не поширюється на спеціальні класи закладів загальної середньої освіти, спеціальні школи та навчально-реабілітаційні центри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*