Уряд затвердив план заходів для підтримки людей з інвалідністю на карантині

Уряд затвердив план заходів для підтримки людей з інвалідністю на карантині. засоби реабілітації, карантин, підтримка, тестування, інвалідність

Уряд затвердив план заходів для підтримки людей з інвалідністю на карантині. засоби реабілітації, карантин, підтримка, тестування, інвалідність

Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо підтримки осіб з інвалідністю на період дії карантину.

Відповідне рішення ухвалили в середу на засіданні уряду, передає кореспондент Укрінформу.

Зокрема, до 1 травня Міністерство охорони здоров’я повинне адаптувати офіційний інформаційний портал https//covid19.gov.ua до потреб людей з інвалідністю. До 1 червня МОЗ разом з Національною службою здоров’я мають реалізувати неголосові звернення до екстреної допомоги.

Контакт-центр МОЗ та «гарячі лінії» обласних держадміністрацій повинні забезпечувати постійне надання інформації людям з інвалідністю (зокрема, з порушеннями зору, слуху) у доступній для них формі.

Згідно з планом заходів, особи з інвалідністю, які не пересуваються або пересуваються за допомогою спеціальних засобів, повинні бути забезпечені безоплатним тестуванням на коронавірусну інфекцію за місцем перебування. Також люди з інвалідністю мають бути забезпечені соціальною допомогою у випадку, якщо їхні законні представники захворіли на коронавірус і тимчасово не можуть забезпечити нагляд.

МОЗ має забезпечити спрощення процедури проходження медико-соціальної експертизи та складання індивідуальної програми реабілітації.

Окрім того, уряд удосконалив Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.

Відповідну постанову “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. №321” схвалили у середу на засіданні уряду без обговорення.

У пояснювальній записці до проєкту постанови зазначається, що документ розроблений з метою удосконалення Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я проводить моніторинг дотримання вимог безбар’єрності у медичних закладах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*