Від 40 до 90% людей в країні належать до маломобільних груп населення, – Сушкевич (ВІДЕО)

Від 40 до 90% людей в країні належать до маломобільних груп населення, – Сушкевич (ВІДЕО). валерій сушкевич, доступність, суспільство, універсальний дизайн, інвалідність

Від 40 до 90% людей в країні належать до маломобільних груп населення, – Сушкевич. валерій сушкевич, доступність, суспільство, універсальний дизайн, інвалідністьФото Facebook Валерій Сушкевич

В Україні затверджено державні будівельні норми, де прописані кут пандуса, ширина дверей, висота бордюру і інші стандарти, у відповідності до основних принципів Конвенції ООН про права людини з інвалідністю. І наша держава працює за європейськими стандартами, рунтуючись на міжнародному досвіді безбар’єрності, доступності та принципу універсального дизайну.

Про це розповів Валерій Сушкевич, уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю у програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом”.

“Повинні бути норми такі, які забезпечать доступність будь-якій людині. І людині на візку, як я, і бабусі, якій 82-85 років. Це люди. А ви знаєте, яка цифра зараз вже є європейська? Скільки у нас маломобільних груп населення в країні? У кожній країні – від 40 до 90%“, – зазначив уповноважений президента з прав людей з інвалідністю.

Він також акцентував, що люди часто не замислюються про те, що в якісь періоди свого життя стають маломобільними.

“Назву одну цифру цікаву – 12% травм опорно-рухового апарату з важкими наслідками відбувається на сходах, в світі. Це світова цифра”, – наголосив Сушкевич.

На його думку, сьогодні українська влада чує громадянське суспільство, а ступінь її впливу, наприклад, у галузі прав людей з інвалідністю, дуже висока.

UA|TV

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*