Випхав з автобусу пасажира з інвалідністю: український омбудсмен прокоментував випадок у Кривому Розі

Випхав з автобусу пасажира з інвалідністю: український омбудсмен прокоментував випадок у Кривому Розі. кривий ріг, автобус, водій, колісне крісло, інвалідність

Випхав з автобусу пасажира з інвалідністю: український омбудсмен прокоментував випадок у Кривому Розі. кривий ріг, автобус, водій, колісне крісло, інвалідність

19 березня у Кривому Розі водій автобусу №228 дозволив собі образити пасажира на колісному кріслі під час висадки його з транспортного засобу. Цим пасажиром виявився депутат Тернівської райради і громадський діяч Юрій Понькін. Відео, як водій негідно поставився до Юрія, почало ширитися мережею.

З цього приводу висловився уповноваженим Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубенець, засудивши дії водія громадського транспорту, – пише Інформатор.

За вказаним повідомленням Регіональним представництвом Уповноваженого у Дніпропетровській області скеровано відповідні запити до Криворізької міської ради, Дніпропетровської обласної військової адміністрації та Державної служби України з безпеки на транспорті щодо забезпечення проведення невідкладної перевірки зазначеної у повідомленні інформації, встановлення кола винних осіб та вжиття належних заходів реагування, а у разі наявності правових підстав, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

“Наголошую, що відповідно до статті 21 Конституції України усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Статтею 5 Конвенції про права осіб з інвалідністю забороняється будь-яка дискримінація за ознакою інвалідності й гарантується особам з інвалідністю рівний та ефективний правовий захист від дискримінації на будь-якому ґрунті. Будь-яке обмеження та неналежне поводження до вразливих груп населення, зокрема до осіб з інвалідністю, у реалізації їх прав і свобод є неприпустимим і в мирний, і у воєнний час”, – пише Дмитро Лубенець.

Питання забезпечення рівності прав і свобод осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, як однієї з найбільш вразливих категорій громадян, перебуває на постійному контролі Офісу Уповноваженого.

У разі порушення/обмеження прав і свобод, неналежного реагування або відмови у наданні необхідної допомоги, громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які зазнали дискримінації за будь-якою ознакою, можуть звернутися до Офісу Уповноваженого:

  • поштою або через скриньку (адреса: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008);
  • через регіональні громадські приймальні Уповноваженого;
  • електронною поштою: ;
  • зателефонувати на «гарячу лінію» 0 800 50 17 20 або за телефоном 044 299 74 08.

Нагадаємо, що водій, який ганебно поставився до пасажира з інвалідністю, після інциденту написав заяву на звільнення.

До того ж, як виявилося 19 березня за кермом автобуса, який віз людей по маршруту №228, був чоловік, який не є робітником комунального підприємства, бо був звільнений трохи раніше, – повідомила дружина Юрія Понькіна Олена.

Олена Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*