Виїзд за кордон: кому з чоловіків з інвалідністю він заборонений

Виїзд за кордон: кому з чоловіків з інвалідністю він заборонений. виїзд, документ, кордон, чоловік, інвалідність

Під час воєнного стану виїзд військовозобов’язаних чоловіків за кордон заборонений, пише «ZN.UA».

Виїзд за кордон: кому з чоловіків з інвалідністю він заборонений. виїзд, документ, кордон, чоловік, інвалідність© Getty Images

Через військову агресію РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років. Чоловіки з інвалідністю І, II та III груп не призиваються під час мобілізації та мають право виїжджати за кордон під час воєнного стану. Проте, в деяких випадках їх можуть таких чоловіків можуть не випустити за кордон. Державна прикордонна служба України пояснила, у яких випадках чоловікам з інвалідністю можуть відмовити у виїзді за кордон.

Коли виїзд за кордон чоловікам з інвалідністю заборонений

Так, осіб з інвалідністю не випустять за кордон України, якщо документи, що підтверджують інвалідність, були отримані за кордоном.

Також, чоловіки з інвалідністю не можуть виїхати, якщо покажуть документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) з відміткою/записом «знятий з військового обліку».

Крім того, уряд виключив із Правил про виїзд за кордон довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, форма первинної облікової документації № 157−1/о, за якою раніше можна було перетнути кордон чоловікам з інвалідністю.

«Дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК», ― зазначили у відомстві.

Які документи повинні мати чоловіки з інвалідністю для виїзду за кордон

Виїхати за кордон особи з інвалідністю можуть пред’явивши один з таких документів:

  • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
  • пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги яких зазначено групу та причину інвалідності відповідно до законів України;
  • довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

В законі “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію” вказано, що особи з інвалідністю І, ІІ і ІІІ груп не мобілізуються.

Проте, чоловіки, які мають ІІІ групу інвалідності, можуть мобілізуватися на військову службу за власним бажанням для служби за місцем проживання.

Якщо такі особи стають військовослужбовцями, вони не підлягають виїзду за кордон на загальних підставах виїзду чоловіків, які підлягають мобілізації.

Дар’я Скрипник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*