Встановлюючи непрацездатність людей з інвалідністю, МСЕК порушують закон — Сушкевич (ВІДЕО)

Встановлюючи непрацездатність людей з інвалідністю, МСЕК порушують закон — Сушкевич (ВІДЕО). валерій сушкевич, мсек, непрацездатність, суспільство, інвалідність, hand, finger

Як співіснують норми чинного законодавства і Медико-соціальні експертні комісії (МСЕК), які все ще вказують непрацездатність людям. Свою думку в ефірі Українського радіо висловив Валерій Сушкевич, Уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю.

Ведучий:
Роман Коляда

“МСЕК порушують чинне законодавство, яке змінено давно, щодо того, що працездатність/непрацездатність людини не є ознакою інвалідності. Звісно, що космонавтом людина на візку не може бути, але у всіх інших питаннях це нормальний варіант що людина може працювати”, — говорить Валерій Сушкевич.

Стосовно працевлаштування людей з інвалідністю експерт називає об’єктивний і суб’єктивний фактори. Об’єктивний — це законодавство, а суб’єктивність — це те, що робота урядових інституцій часто залежить від суб’єктів політики, виконання-невиконання законів залежить від людей, які виконують ці функції на місцях.

Щодо успіхів у подоланні бар’єрів у суспільстві Валерій Сушкевич наводить приклад Канади, яка боролась за запровадження інклюзивних стандартів 40 років, США — близько 50 років. Але вони набагато раніше почали будувати цивілізоване суспільство. Штати оголосили домінантою своєї державної політики — права людини.

“Я не орієнтую нас із вами, що ми будемо довго це будувати. Ми багато чого зробили і багато що є безбар’єрним і доступним, але багато що є бар’єрне, і найбільше бар’єрів залишилося у нас у свідомості суспільства. І моя думка, що нам допоможе — оптимізм та вплив на українське суспільство”, — сказав уповноважений президента з питань прав людини.

Дивіться онлайн-трансляцію ефіру на сторінці Українського радіо у Facebook:

#СьогодніВденьІнклюзивність в Україні: що зроблено, що зроблено формально і що ще треба зробити? У студії виконавча директорка ВГО "Національна асамблея людей з інвалідністю України" Наталя Скрипка.Телефоном – Татьяна Баранцова, голова Ради ГО людей з інвалідністю та їхніх родин вимушених переселнців та Валерій Сушкевич, уповноважений Президента України з прав людей з інвалізністю.

Опубліковано UA: Українське радіо Четвер, 25 квітня 2019 р.

 

Прослухати ефір можна також в архіві Українського радіо.

Українське радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*