Як догляд за людиною з інвалідністю внести до пенсійного стажу: які потрібні документи

Як догляд за людиною з інвалідністю внести до пенсійного стажу: які потрібні документи. догляд, документ, пенсійний стаж, пенсія, інвалідність, person, outdoor, bicycle wheel, silhouette, wheel, land vehicle, bicycle. A person riding on the back of a bicycle

Трудовий (пенсійний, страховий) стаж є найважливішим фактором при призначенні пенсії, тому до його оформлення потрібно поставитись відповідально. Іноді в житті зустрічається ситуація, коли людина протягом тривалого часу доглядає людину з інвалідністю, тому не може накопичити пенсійний стаж.

“Апостроф” розповідає, як можна внести до пенсійного стажу догляд за інвалідом.

Тривалість догляду за інвалідом 1-ої групи, дитиною-інвалідом (до 16 років), а також хворим або пенсіонером, який за висновком лікарів вимагає постійного догляду, встановлюється на підставі:

  • акта обстеження фактичних умов догляду, який складається органами Пенсійного фонду на підставі відомостей житлово-експлуатаційних організацій за місцем проживання, опитування осіб, за якими здійснюється догляд та їх сусідів
  • документів, що підтверджують інвалідність (витяг з акта огляду медико-соціальної експертної комісії, медичні висновки, пенсійне посвідчення, посвідчення отримувача допомоги або довідка органів соцзахисту, ПФ тощо)
  • документів, що засвідчують вік (свідоцтво про народження, паспорт, довідка житлово-експлуатаційних чи інших організацій за місцем прописки)

Інна Погрібна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*