Як оформити інвалідність дитині, яка постраждала від бойових дій (покрокова інструкція)

Як оформити інвалідність дитині, яка постраждала від бойових дій (покрокова інструкція). бо сос дитячі містечка, бойові дії, дитина, постраждалий, інвалідність

Діти, які постраждали внаслідок боїв, можуть отримати статус інваліда. Які документи потрібні, скільки триває розгляд заявки та де саме дитина має проходити експертизу — читайте далі.

Про процедуру оформлення статусу інвалідності для постраждалих дітей інформує БО “СОС Дитячі Містечка”.

За інформацією благодійників, станом на 12 вересня від обстрілів окупантів постраждали 747 українських дітей.

“На даний час наша організація допомогою охопила 180 дітей (166 сімей), які отримали поранення. Такі сім’ї потребують не тільки своєчасної та якісної медичної допомоги, а й допомоги в отриманні певного соціального статусу, матеріальної підтримки та соціальної допомоги, що надасть можливість користуватися встановленими державою пільгами та гарантіями”, — розповідає програмна директорка “СОС Дитячі Містечка Україна” Дар’я Касьянова.

Що дає дитині статус людини з інвалідністю

Після отримання цього статусу постраждала дитина матиме низку пільг. Серед них, зокрема, такі:

  • виплата соціальної допомоги від держави;
  • пільговий проїзд у транспорті;
  • право на безоплатне санітарно-курортне лікування;
  • безоплатне забезпечення медичним обладнанням;
  • в разі амбулаторного лікування — безоплатне придбання медикаментів за рецептом лікаря тощо.

Загалом процес отримання статусу інвалідності розподіляється на три етапи.

Етап перший — підготовка необхідних документів

Для цього батькам дитини слід звернутися до лікаря, який надає первинну допомогу в лікарні, де спостерігається дитина.

Після звернення батьків лікар готує наступні документи:

  • історію розвитку дитини за відповідною формою
  • виписку з медичної карти або консультаційного висновку спеціаліста
  • план медичної реабілітації
  • документ, який засвідчує особу батьків дитини або її законних представників

Як зазнають правозахисники, на час дії воєнного стану лікарі та інші надавачі первинної меддопомоги не мають права вимагати від переселенців оформлення декларації. Тобто укладати декларацію між пацієнтом та лікарем, який направляє дитину на лікарсько-консультативну комісію (ЛКК) не обов’язково.

Етап другий — розгляд документів і огляд

Зібрані документи відправлять на розгляд лікарсько-консультативної комісії. Огляд хворої дитини та цих документів мають провести протягом 7 робочих днів з моменту їх надходження.

За словами правозахисників, на час воєнного стану та ще пів року після його завершення ЛКК проводитиме експертизу за направленням лікаря незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування людини, яка звертається за оформленням інвалідності.

Етап третій — отримання медичного висновку

В день проведення медико-соціальної експертизи ЛКК готує медичний висновок щодо надання відповідного статусу або у його відмові та готує індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю.

Також не пізніше ніж 10 днів після надходження відповідних документів органи соцзахисту мають надіслати письмове повідомлення батькам про право їхньої дитини на державну соцдопомогу, її умови, розмір і порядок призначення.

Інструкцію розробила благодійна організація “СОС Дитячі Містечка” спільно з організацією “Безоплатна Правова Допомога”. Детальну інформацію шукайте на сайті організації за посиланням або за телефоном: +38 (050) 470-0115.

Інфографіка: БО “СОС Дитячі Містечка”

Нагадаємо, благодійники дають 10 тис грн на постраждалу під час війни дитину та допомагають з лікуванням. Як звернутися до них по допомогу — читайте в матеріалі Вільного радіо.

Вільне радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*