Якщо ви в результаті військового вторгнення опинилися у Німеччині, варто підтвердити статус особи з інвалідністю, не відкладаючи це питання на потім. Про те, як оформити документи правильно, розказала Olena Oliinyk – українка, яка тимчасово проживає у місті Кельн, пише у Фейсбуці Благодійний фонд “АІК”.
Підтвердження статусу особи з інвалідність у Німеччині дозволить отримувати допомогу в різних сферах життя: виплати, пільги на проїзд у громадському транспорті та при паркуванні, право на роботу на неповний робочий день, захист від звільнення тощо.
Майте на увазі, що в Німеччині немає групи інвалідності, як в Україні. Тут встановлюється градус інвалідності від 10 до 100 одиниць. І залежно від того, який градус інвалідності встановлюється людині, визначається рівень допомоги.
Якщо ступінь інвалідності становить 50 або більше одиниць, людина отримує посвідчення особи з інвалідністю.
Як підтвердити статус особи з інвалідністю в Німеччині
- Спершу потрібно звернутися до сімейного лікаря та поінформувати його про те, що вам потрібно підтвердити статус особи з інвалідністю та встановити градус інвалідності. Сімейний лікар зробить направлення до вузькопрофільних лікарів.
- Після медобстеження медики нададуть свої експертні висновки.
- Заповнити Antrag – Schwerbehinderter (https://www.bezreg-muenster.de/…/Antrag…), додавши до нього висновки німецьких лікарів. Якщо є можливість перекласти українське пенсійне посвідчення, також додайте його.
- Заповнені документи потрібно надіслати в Abteilung für Senioren und behinderte Menschen (Департамент по питанням людей з інвалідністю та пенсіонерів):
Увага! Адреси актуальні для тих, хто мешкає у місті Кельн. В інших містах Німеччини електронна адреса та локація Sozialamt буде іншою. Інформацію про місцезнаходження шукайте в інтернеті.
Зазвичай опрацювання заявки триває від 3 до 6 місяців. Потім треба очікувати відповідь для подальшого оформлення документів та проходження медогляду.